Baraka’nın Yurt Dışından Getirdiği Uzmanlar, Zamlar ve Ekonomik Krizde Nasıl Geçinebileceğimizi Anlattı

Baraka Kültür Merkezi, son dönemde bir biri ardına gelen zamları ve ekonomik krizin vatandaşa etkilerini, sokak tiyatrosu ile protesto etti. Tüp gaza, benzine, elektriğe yapılan zamlar ve dövizdeki artışla birlikte hayatın pahalılaşması karşısında, ağlanacak halimize güleceğimiz bir sokak tiyatrosu gerçekleştirildi.

18 Ağustos Cumartesi günü saat 17.30’da itibaren Lefkoşa çarşısında sokaklanan oyun, aynı gün saat 19.30’da ise Küçükkaymaklı Barış Manço Parkı’nda izleyicilerle buluştu. Oyunu, her yaştan vatandaş ilgiyle izledi.

Sokak tiyatrosunda, tüp gaz kullanmadan yemek pişirme, asfalyalarımız atmadan elektrik üretme, benzinsiz ulaşım sağlama gibi konularda kurslar yer aldı. Baraka Tiyatro Ekibi elemanları taş devrinden gelen kişiler, Michael Faraday gibi kılıklara girerek kursları gerçekleştirdiler.

Etkinlikte, Bağımsızlık Yolu üyeleri de kriz karşısında halkın acil önlem taleplerini içeren bildiriler dağıttılar.

Baraka’dan yapılan açıklamada, sokak tiyatrosu ve Bağımsızlık Yolu’nun eylemi pazartesi günü saat 13.13’te Başbakanlık önünde de tekrarlanacağı ve tüm halkımızın başbakanlık önüne davetli olduğu belirtildi.
Bağımsızlık Yolu da Pazartesi günü saat 13.13’te ‘krize karşı halkın acil önlem taleplerinin’ uygulanması için tüm halkı Pazartesi 13.13’te Başbakanlık önünde buluşmaya çağırdı.

32 Paylaşımlar