Başbakan Uyudu, Uyandırmaya Kıyamadılar

Yıllardır yanı başımızda süren savaşların tüm coğrafya için nasıl bir tehdit olduğu, dün akşam geç saatlerde ülkemize düşen füze ile bir kez daha gözler önüne serildi.

Yaşanan olay tüm halkta gerilim ve endişeye neden olurken, yetkililerden resmi bir açıklama gelmesinin iki saati bulması da tepki çeken bir başka konu oldu. Yaşanan olaydan yaklaşık iki saat sonra Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medya hesabından açıklama yaparken, Başbakan Ersin Tatar’ın neden gece boyunca ortalarda görünmediği merak konusu oldu.

Öyle Güzel Uyuyordu ki, Uyandırmaya Kıyamadılar

Tüm ülkenin patlama sesiyle irkilmesine neden olan ve uzun bir süre boyunca ne olduğu anlaşılamayan olay halkımız içerisinde ciddi endişeye yaratırken, başbakanın sabah saatlerinde bahçesinden ”Günaydın” mesajlı fotoğraflar paylaşması halk için bardağı iyice taşırdı.

Gelen tepkiler üzerine Ersin Tatar’a yakın kaynaklar, ”Başbakanın uyuyacağı zaman telefonunu kapattığını, bu sebeple kendisine ulaşılamadığı ve olaylardan sabah haberdar olduğu” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Söz konusu kaynakların ”Çok acil bir durum olsa evine gidilerek uyandırılırdı” şeklindeki yaklaşımı ise ”ülkeye füze düşmüş olması başbakanın uyandırılması için yeteri kadar acil bir durum değil mi” şeklindeki soruları beraberinde getirdi.

0 Paylaşımlar