Basın-Sen ve Baraka’dan “Onlar Piknikte Biz Alanda Eylemine Destek”

Basın Emekçileri Sendikası ve Baraka, Bağımsızlık Yolu Partisi ve Sol Hareketin organize ettiği “Onlar Piknikte Biz Alanda” eylemine destek açıkladı.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek “Onlar piknikte biz alanda” eylemi desteklediğini açıkladı.

Basın-Sen Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Maraş konusunda atılmaya çalışılan adımların, Kıbrıslı Türkleri “yeni BM Güvenlik Konseyi Kararları ile karşı karşıya bırakacağı” görüşü belirtildi. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası hukuka aykırı olan bu adımları kabul edebilmemiz mümkün değildir. Kıbrıslı Türklerin toplumsal haklarının piknik masalarında değil uluslararası hukuk çerçevesinde kurulan masalarda aranması gerektiği bilincinden yoksun bu zihniyete karşı tepki göstermek her bir insanımızın ve örgütümüzün en asli görevleri arasındadır.” 

Baraka’nın açıklaması şöyle:

Bağımsızlık Yolu‘nun düzenlemiş olduğu “Onlar Mangala Biz Alana” eylemini destekliyor ve Baraka aktivistleri olarak 15 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Pronto çemberinden başlayıp Meclis ve Elçiliğe yapılacak yürüyüşe katılıyoruz. Tüm dostlarımızı ve iradesine sahip çıkanları yanımızda görmek umuduyla…

78 Paylaşımlar