Başsavcılık Kıyak Geçti, 4’lü Hükümet Salıverdi: Faşistler Yüzsüzleşti

Afrika Gazetesi’ne saldırı olaylarını körükleyen ve  6 ay hüküm giyen Ak Hataylılar Dernek  Başkanı faşist Mehmet İpek yüzsüzleşerek sosyal medyada Basın-Sen’in bir gönderisinin altına  “22 ocak anlımızın açık başımızın dik olduğu gündür VATAN SAĞOLSUN” şeklinde paylaşımda bulundu. Aynı hesaptaki  diğer bir gönderinin altına ise “Türk Özel Birlikleri” isminde bir sosyal medya hesabının bağlantısını paylaştı.

UBP’nin önde gelen isimleriyle ve bir çok sabıkasından dolayı sınır dışı edilen İsmet Felek isimli mafya ile sıkı ilişkiler içinde olan faşist İpek, 22 Ocak olaylarının yargı sürecinde Başsavcılığın kıyağı ile Ağır Ceza Mahkemesi yerine alt mahkemede yargılanarak alması gerekenden daha az ceza almıştı.

Başsavcılığın kıyağıyla sadece 6 ay ceza alan faşist,  CTP-HP-TDP-DP hükümetince pişmanlık belirttiğinden “iyi hal” nedeniyle şartlı tahliye edilmişti. İpek’in pişman olmadığı paylaşımlarından açıkça görülüyor.

İpek’in, milliyetçilerin Kıbrıslı Türkler’in “garantörü” olduğunu iddia ettiği, Türk Ordusu’nu ifade özgürlüğünü kullananlara karşı bir tehdit unsuru olarak gördüğü de ortaya çıkmış oluyor.

222 Paylaşımlar