Benli İtiraz Kurulu’na, Belediye Müdürü ise Kent Güvenlik Sistemleri Kuruluna Katıldı mı? Katıldılarsa Ne Yönde Oy Kullandılar?

Gönyeli Belediye Başkanı CTP’li Ahmet Benli’nin, Gönyeli’de MOBESE’lerin takılacağı yere itirazı olduğu için montaj esnasında direğin üzerine çıkarak montaja estetik kaygılardan ötürü engel olmaya çalışması dün gündeme oturmuştu.

Benli partisi CTP gibi MOBESE’lerin montajına ideolojik olarak karşı değilken, Benli’nin montaj esnasındaki bu tutumu bazı çevrelerde Benli MOBESE’lere karşı algısını yaratmıştı.

Ancak Benli MOBESE’lere ideolojik anlamda karşı olmamakla birlikte, Benli’nin MOBESE’lerin takılacağı yerle ilgili ‘direnişi’ de gösterişten ibaret.

Başbakanlık sitesindeki kent güvenlik yönetim sistemi linkinde görebileceği üzere kameraların yerlerine karar veren kurulda ilgili belediyenin müdürü de bulunuyor.

Ve 8.3.2019 tarihli kararda ise MOBESE’lerin takılacağı yerlerin kararının oy birliği ile alındığı görülüyor.

Yani Gönyeli Belediyesi Müdürü’nün, Benli’nin takılacağı yere itiraz ettiği MOBESE’lerin nereye takılacağına dair yapılmış oylamaya şayet katılmış ise 8.3.2019 tarihli kararın oy birliği ile alınmasına istinaden evet oyu verdiği anlamı çıkıyor.

Ayrıca İtiraz Kurulu’nda ise bizzat Benli’nin kendisi de yer alıyor.

Benli’nin bu toplantıda yer alıp almadığı, aldıysa ne yönde oy verdiği ise merak konusu.

Öte yandan İtiraz Kuruluna ve Kent Güvenlik Sistemleri Kuruluna Gönyeli Belediyesi temsilcilerinin katılıp katılmadığı da merak konusu iken, eğer katılmamışlarsa bu; bölge için bu denli önemli bir konuda, sorumluluktan kaçmak anlamına geliyor.

https://basbakanlik.gov.ct.tr/Portals/3/Karar%2008_03_2019.pdf?ver=2019-03-19-122048-237
https://basbakanlik.gov.ct.tr/Kent-G%C3%BCvenlik-Y%C3%B6netim-Sistemi
75 Paylaşımlar