Bıçaklı: ‘CAS’ı Yönetemeyen Ülkeyi Nasıl Yönetecek?’

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Cyprus Airport Services (CAS) çalışanları, işten durdurulmalarını protesto etmek amacıyla bugün Başbakanlık önünde eylem yaptı.

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Cyprus Airport Services (CAS) çalışanları, işten durdurulmalarını protesto etmek amacıyla bugün Başbakanlık önünde eylem yaptı.

Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağı saat 10.00’da Başbakanlık önünde toplanan Hava-Sen üyesi 169 CAS çalışanı, sloganlar atarak, hükümeti sorunu çözmeye, kendilerini ve ailelerini mağdur etmemeye çağırdı.

CAS çalışanlarına eylem sırasında Hava-Sen Başkanı Buran Atakan ve Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı’nın yanı sıra TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ile TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler de destek verdi.

Eylem sırasında Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile görüşen Bıçaklı ile Atakan, görüşme sonrası çalışanlara ve basına açıklamada bulundu, ardından eylem sona erdi.

BIÇAKLI

Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, seçimden önce hükumete gelen partilerin Özelleştirme Yasası, Ercan Havalimanı, Özerkleştirme gibi konularda adım atılacağını söylediklerini anacak adım atılmadığını savunarak, halkın artık uyandığını söyledi.

Bıçaklı, CAS çalışanlarının da CAS’ın da halkın olduğunu belirterek, CAS gibi küçük bir kurumu yönetmeyenlerin ülkeyi nasıl yöneteceğini sordu.

168 ailenin bugün sokakta olduğunu ve eve nasıl ekmek götüreceğini sorduğunu belirten Bıçaklı, CAS’a sahip çıkılması gerektiğini, devlet olmanın gereğinin bu olduğunu vurguladı.

Bıçaklı, bugün konunun Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceğini, Başbakanın kendilerinden 10 gün süre istediğini, olumlu ya da olumsuz bu cevabı alacaklarını belirterek, “Eylem hakkımız alınamaz, mücadelemiz engellenemez. Ekmeğini kaybeden insan her şeyini kaybetmeye hazırdır. Başbakandan olumlu söz aldık, 10 gün içinde sorun çözülecek diye taahhüt verildi, çözülmezse bu işin 11. günü de var” dedi.

Çalışanlara ödenekli izin kağıdı verileceğini de belirten Bıçaklı, temaslarının süreceğini, ancak ortamın polisle gerilmemesini, çalışanların da, birlik beraberliğini bozmamasını talep ederek, “Dik durun sendika ve federasyon arkanızdadır. Rahat olun” diye seslendi.

ATAKAN

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan da, Başbakanın 10 gün süre istediğini, olumlu netice alınacağını söylediğini, ancak hemen 10 günde olumlu sonuç beklemediklerini ifade ederek, Bakanlar Kurulu’nda çözüm istediklerini kaydetti.

Atakan, çalışanlara, “Kenetlenecek ve yolumuza devam edeceğiz, bu yoldan zaferle döneceğiz” dedi.

 

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply