Binlerce İmza Başbakanlığa Sunuldu

Bir çok siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün yürüttüğü “25 Kasım’a Kadar 25 Bin İmza İle 5 Sığınma Evi” kampanyasının temsilcileri, sığınma evi için toplanan imzaları Başbakanlığa sundu.

11 Bin İmza…

Temsilciler, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu’na toplanan 11 Bin imzayı sunup gerekçelerini ve taleplerini de ilettiler. Geçtiğimiz Temmuz ayında Kadın Sığınma Evi’nin kapatılmasının ardından, her bölgeye bir sığınma evi yapılması amacıyla projenin başlatıldığına işaret edilirken , kampanya için toplanan imzaların onlarca örgütün ortaya koyduğu gönüllü emeğin ürünü olduğu vurgulandı. Yanı sıra Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin bir an önce kurulması talebi de öne çıkarıldı.

“Yaşasın Kadın Dayanışması!”

“25 Kasım’a Kadar 25 Bin İmza İle 5 Sığınma Evi” Kampanyasının sosyal medya hesabından yapılan açıklama ise şöyle; Ülkenin dör bir yanından gelen binlerce imzayı Başbakan’a iletilmek üzere Müsteşarına verdik. Başbakan, bize haftalar önceden randevu vermesine rağmen Türkiye’den gelen heyetle görüşmek üzere makamından ayrılmıştı. Kampanya sözcümüz SORÖV Başkanı Hatice Düzgün, sığınma evi talebimizi, gerekçeleriyle birlikte kararlı bir dille anlattı. Ardından Başbakanlık önünde gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasıyla kampanyamızın amacını ve bugün imzaların verilmesiyle bir aşama tamamlansa da mücadelemizin sığınma evleri açılana ve kadına şiddet sonlanana kadar devam edeceğini vurguladık. Yaşasın kadın dayanışması!

 

 

 

98 Paylaşımlar