“Bir Paket Pirinç Almak İçin Markete Gitmeyin!”

Erzak almak için markete giden vatandaşlar, marketlerde yoğunluk yaratmaya devam ediyor. Market sahipleri, kalabalığı kontrol etmekte zorlanıyor. Market girişinde sıra oluşturmaya çalışan iş yerleri, müşterilerin tepkisiyle karşılaşıyor. 

GazeddaKıbrıs’ın haberine göre; bir market yetkilisi, marketlerdeki yoğunluğun kontrol altına alınamadığını ifade ederek, ciddi ihtiyaçlarının karşılanması gereken müşterilerin yanında bir kaç parça erzak almak için marketlere gelen insanların da olduğunu ve bunun mantığını anlamakta zorluk çektiğini kaydetti. 

“Bir Paket Pirinç Almak İçin Markete Gelen Var!”

Market yetkilisi, çalışanlarının sağlıklarını korumalarının kendi sorumlulukları olduğunu ifade ederek, ciddi bir kesimin bir adet somun ekmek ya da bir paket pirinç almak için marketlere geldiğini ve bunun da market içinde ciddi yoğunluk yarattığını kaydetti. 

Bakanlar Kurulu’nun eldiven, maske ve dezenfektan kullanımı ile ilgili yaptığı çağrıyı olumlu bulduklarını da ifade eden yetkili, vatandaşların da daha anlayışlı olması gerektiğini belirtti. 

“Müşteriler Beklediği İçin Bize Tepki Gösteriyor”

Market yetkilisi açıklamasında şunları kaydetti: 

“Stok durumlarında sıkıntı yok. Marketlerden herhangi bir şey eksilmeyecek. Evlerinde gerçek anlamda hiçbir şey kalmayan insanların marketlere gelip alışveriş yapmasına bir itirazımız yok ancak bir adet paket pirinç almak için marketlere gelen insanlar da var, patlamış bir paketi değiştirmek için markete gelen insanlar da. İçinde bulunduğumuz dönem, tek parça alışveriş yapmak için marketlerin kullanılmasını anlamsız kılıyor. Alınan kararların ardından birçok insanın sosyal ortam olarak girdiği tek ortam marketler oldu. Bu durum marketlerde insan sayısının çok ciddi oranda artmasına sebebiyet veriyor. İş yerinde, güvenli bir şekilde hizmet sunabilmek için, müşterilerimizi yoğunluk olduğu sıralarda dışarıda bekletmeye çalışıyoruz. Ancak müşteriler bekledikleri için bizlere tepki gösteriyor. Virüsün yaratabileceği tehlikeyi görmek istemiyorlar. Bizler, gerek kendimiz, gerek çalışanlarımız gerekse de müşterilerimiz için hijyenik bir ortam yaratmaya çalışıyoruz ancak maalesef vatandaşlarımız, bizim gösterdiğimiz özeni göstermiyorlar.”

Bakanlar Kurulu’na Çağrı

Market yetkilisi açıklamasının sonunda Bakanlar Kurulu’na da çağrıda bulunarak, marketlere geliş-gidişlerin kontrol altına alınması gerektiğini, belli bir fiyatın altında alışveriş yapmayacak olan insanların marketlere gelmemesi yönünde karar üretmesi gerektiğini kaydetti.

122 Paylaşımlar