BİRBİRİNİZE ÇOK YAKIŞTINIZ!

ADL (ÖZEL)

CTP Milletvekili Mehmet Çağlar ve UBP Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, Avrupa Konseyi toplantılarına katılmak üzere meclis kararıyla Strasburg’a gittiler. El Jazeera Türk’ün haberine göre, Çağlar ve Ertuğruloğlu, bugün AİHM’de Doğu Perinçek’in “Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri üzerine açılan davanın İsviçre’nin temyiz başvurusu görüşmesine katıldı. Görüşmede, yolsuzlukla suçlanan eski AKP Bakanı Egemen Bağış, CHP eski genel başkanı Deniz Baykal gibi isimler de yer alıyor.

Niçin bu insanlarla birliktesiniz?

Perinçek, İsviçre’de verdiği konferanslarda, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” dediği için bu ülkedeki mahkemeler tarafından ‘ırkçı ayrımcılık’la suçlanarak cezaya çarptırılmış; ardından davayı taşıdığı AİHM ise Perinçek’in sözlerinin ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında olduğunu belirterek İsviçre’yi haksız bulmuştu. AİHM bugün, bu karara İsviçre tarafından yapılan temyiz başvurusunu bugün görüşüyor. Konu ve içerik bakımından ilginç olan bu davayı takip etmelerinden öte Çağlar ve Ertuğruloğlu’nun, fotoğrafta görülen isimlerle neden birlikte oldukları merak konusu. Akıllara “Kimden yanasınız?” sorusu geliyor.

Ergenekoncu İşçi Partisi ile hırsız katil AKP yan yana

Ergenekon davasından ceza alan Perinçek’in yurtdışına çıkış yasağı, bu davaya katılabilmesi tarafından bizzat Dışişleri Bakanlığı’nın talebiyle AKP tarafından kaldırılmıştı. AKP ile Ergenekon uzantısı İşçi Partisi aynı zamanda yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası dönemde “Gülen cemaatine karşı mücadele” konusunda ittifak kurdu.

85 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply