BKP-TVG DEREBOYU VE KUMSAL’DA YÜRÜYÜŞ YAPTI

1373794305 Birleşik Kıbrıs Partisi Toplumsal Varoluş Güçleri Lefkoşa Milletvekili adayları Dere boyu ve Kumsal bölgesinde 13 Temmuz Cumartesi akşamı bayraklı eylem ve broşür dağıtımı yaptı.

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri temsilcileri, Arda Gündüz ve Tahsin Oygar gitar eşliğinde seslendirdiği parçalarla Dere boyu ve Kumsal bölgesinde yürüyüş gerçekleştirdi.

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri Milletvekili adayları ve yürüyüşe katılan örgüt temsilcileri “ Vardık, varız, var olacağız. Direne direne kazanacağız  ” , “ Bu memleket bizim. Biz yönetelim” sloganları ile Dere boyu ve Kumsal bölgesinde gerçekleştirdikleri yürüyüşlerini tamamladılar.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halktan aldıkları olumlu tepki ve büyük desteğin Kıbrıs türk toplumunun varlık, kimlik ve kültürünü korumaktaki kararlılığının göstergesi olduğunu belirterek şöyle devam etti:

1373794315“Mücadelemiz gün geçtikçe büyüyerek devam ediyor. Bu mücadeleye birlikte çıktığımız, Toplumsal Varoluş Güçleri’ni oluşturan örgüt ve bireylerle birlikte varoluş mücadelesini güçlü bir şekilde parlamento çatısı altına da taşıyacak.  Mücadelede yeni bir mevzi daha kazanacağız. Biz gücümüzü halkımızdan alıyoruz. Ve onurlu başı dik bir gelecek için de halkımıza inanıyoruz. Biz bu memlekette dün vardık, bugün varız ve her zaman da var olacağız. Bu mücadelenin sonunda da kendi evimizin efendisi olacağız. Baskılara, tehditlere, sömürüye karşı direnen tüm toplumlar mücadelelerini kazanmışlardır. Biz de kazanacağız.”

 

Haber: Gündem Kıbrıs

Be the first to comment

Leave a Reply