BY Lefkoşa Örgütlenme Sorumlusu Nazlı’dan Asgari Ücret Tepkisi: Asgari Ücreti Dahi Ödeyemeyen Dükkanı Kapatsın, Herkes Patron Olmak Zorunda Değil Ama Çalışanlar İnsanca Yaşayabileceği Ücret Almalı!

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Örgütü Örgütlenme Sorumlusu Cansu N. Nazlı Asgari Ücret’in hala belirlenmemesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

bu duzugurular toplanıp toplanıp dağılırken tüp gaza ikinci zam gelmiş, sütüdür, hellimidir yine pahalanmış kimin umrunda. asgari ücretlilerin çocukları bu ay daha az süt içsin, daha çok üşüsün; masada kimse asgari ücret almıyor ne de olsa

asgari ücret en düşük kamu çalışanı maaşına eşitlensin diyoruz, bağımsızlık yolu olarak hazırlayıp geçen dönemin çalışma bakanına ilettiğimiz bir yasa önerisi taslağı da mevcut

çalıştırdığı insana asgari ücreti dahi ödeyemeyen patron varsa dükkanı kapatacak. hiçkimse patron olmak zorunda değil ama çalışan herkes insanca yaşayabileceği bir ücreti almak zorunda.

Açıklama şöyle:

asgari ücret belirlenmesiyle ilgili toplantı haftaya ertelenmiş, yani gelecek aya. bu duzugurular toplanıp toplanıp dağılırken tüp gaza ikinci zam gelmiş, sütüdür, hellimidir yine pahalanmış kimin umrunda. asgari ücretlilerin çocukları bu ay daha az süt içsin, daha çok üşüsün; masada kimse asgari ücret almıyor ne de olsa. sorunu yaratan onu çözemez. yüzlerce hane, asgari ücretlilerin insani bir yaşam standardında hayatını idame ettirebilmesinin değil de, patronların kârına olması için toplantıları asgari ücreti artırmayarak diğer aya sarkıtma hesabına kadar girenlerin insafına bırakılıyor. asgari ücret en düşük kamu çalışanı maaşına eşitlensin diyoruz, bağımsızlık yolu olarak hazırlayıp geçen dönemin çalışma bakanına ilettiğimiz bir yasa önerisi taslağı da mevcut. asgari ücret bu kadar yükselirse patronlar nasıl maaş ödeyecek diye soranlar oluyor, cevap vereyim. çalıştırdığı insana asgari ücreti dahi ödeyemeyen patron varsa dükkanı kapatacak. hiçkimse patron olmak zorunda değil ama çalışan herkes insanca yaşayabileceği bir ücreti almak zorunda.

945 Paylaşımlar