Çalışma Bakanlığı-Sermaye İş Birliğiyle “İzinli” Cinayet: Sermaye Zarar Etmesin Diye mi Yetkililer Geç Gitti?”

Dün yaşanan “iş cinayeti” sonrası bugün açıklama yapan Çalışma Bakanlığı, iş cinayetinin yaşandığı inşaata pazar günü beton dökümü için izin verildiğini ve yaşanan cinayet sonrası devam eden inşaattaki çalışmaların müfettişlerin müdahalesi ile durdurulduğunu açıkladı.

Sermaye Zarar Etmesin Diye mi? 

Bakanlığın açıklaması olaydaki sorumluluğunu ve sermaye ile yapılan işbirliğini gözler önüne serdi. Saat 14.00’da yaşanan olay sonrası saat 17:00’a kadar beton dökme işleminin devam etmesi akıllara “Bakanlık inşaattaki çalışmaları sermaye zarar etmesin diye mi geç durdu?” sorusunu getirdi.

Bakanlık Pazar İznini İncelemeden mi Verdi?

Bakanlığın açıklamasında söz konusu inşaatta beton dökümü için Pazar günü izin verildiği belirtilmesine rağmen, bakanlık müfettişleri cinayetin üzerinden saatler geçtikten sonra inşaata giderek bakanlığın sermayeye sadece izin vermekle yetindiğini ve nöbetçi müfettiş görevlendirmediğini gözler önüne serdi.

Oysa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler bakan olur olmaz, Bakanlığın resmi sayfasından “Pazar izinlerini çok sıkı bir incelemeden sonra vereceğiz” şeklinde duyuru yapmıştı.

22 Paylaşımlar