Canlı Yayında Açıklanan Tehdide Gık Diyemeyen Erhürman, Bir Daha Müdahale Olursa Seçimden Çekilecekmiş!

erhürman
erhürman

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, bir TV programında yaptığı açıklamada, bir sonraki seçimde gözle görülür bir müdahale olması durumunda CTP’nin seçimden çekilebileceğini ifade etti.

Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise ayan beyan AKP-MHP müdahalesi gerçekleşirken, 9 Ekim 2020 tarihinde Erhürman’ın da aralarında olduğu konukları ağırlayan bir canlı yayında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı , TC’den adaylıktan çekilmesine yönelik tehdit aldığını açıklamış ancak Erhürman da dahil diğer adaylar bu konuda sessiz kalmıştı.

Erhürman’ın bahsi geçen seçimde bariz şekilde yapılan müdahaleler sonrasında seçimden çekilmeyip, seçim geçtikten sonra böyle bir açıklama yapması ise halkın aklıyla dalga geçtiğini gösteriyor.

“Gerekirse Seçimden Çekiliriz”

Erhürman, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve UBP Genel Kurulu’nda yapılan müdahalelerin ne kadar büyük bir hata olduğunun herkes tarafından bilindiği de kaydederek, “Umarım hataların Türkiye’dekiler de farkındadır” dedi.

Erhürman’ın bu ifadesi, infazı kıyımı yapan cellatın önlemesini beklemek gibi bir anlam taşıyor.

Erhürman, müdahalenin tutmadığını da belirterek, CTP’nin seçime girmesi durumunda, gözle görülür bir müdahaleyi tespit ederlerse, o seçime devam etmeyeceklerini de söyledi.

Erhürman açıklamasında şunları kaydetti:

“CTP seçime girer ve o seçime müdahale, gözle görülür, elle tutulur bir veri olursa, öyle bir seçime devam etmeyiz. Gerekirse seçimden çekiliriz. Kıbrıs Türk halkı, gözümüzün gördüğü şekilde iradeye müdahaleyi kabul etmeyiz. Seçime girersek de yine Maraş açılımı, futbol kulüplerine paralar, Türkiye’den para gelmesi sürecini görürsek, biter bu alem.”

16 Paylaşımlar