Çatalköy’de Kadına Şiddet ve Tecavüz

30 Eylül Cumartesi günü sabaha karşı Çatalköy’de yaşanan olayda, T.M. kendisine ait iş yerinde çalışmakta olan B.G.’ye şiddet uyguladı ve tecavüz etti.

Çatalköy’deki bir sitede bulunan villada yaşanan olay sonrası kadın şikayetçi oldu. Kadının şikayeti üzerine polis T.M.’yi tutukladı. Dün, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan T.M. hakkında tahkikat amaçlı üç gün tutukluluk kararı alındı.
Mahkemede ifade veren polis memuru Ömer Faruk Şengil, T.M.’nin “tecavüz”, “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarından tutuklandığını belirtti. Polis memuru verdiği ifadede olayın, 30 Eylül Cumartesi günü, Çatalköy’deki Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde bulunan bir sitedeki villada yaşandığını anlattı. Şengil’in ifadesine göre T.M. önce B.G.’nin ellerini ve kollarını sıkıp kafasını kapıya vurdu ve ardından da tecavüz etti. Şengil, olayın bilgisine ulaştıktan sonra polisin zanlıyı Girne’de tutukladığını söyledi. Olaya dair beş kişiden alınan ifadenin yanı sıra alınması gereken ifadeler olduğunu belirten polis memuru zanlının serbest kalması halinde alınacak olan ifadelere etki edebileceğini vurguladı ve üç gün tutukluluk talebinde bulundu.

26 Paylaşımlar