CTP ERDOĞAN’IN VİZYONUNA İHTİYAÇ DUYUYOR

ADL-ÖZEL

Türkiye’deki yerel seçimleri AKP’nin kazanması ile birlikte Kıbrıs’ın kuzeyinde de AKP ve Erdoğan’a kutlama mesajları gelmeye başladı. Çeşitli siyasiler Erdoğan’ı ve AKP’yi kutlama mesajı yayınlarken, özellikle CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk’in Erdoğan ile ilgili yaptığı açıklamalar birçok kesimde rahatsızlık uyandırdı.

Erk: ‘Erdoğan’ın vizyonuna ihtiyacımız var’

CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Türkiye’de toplumsal muhalefete savaş açmış,  içlerinde bir de çocuk olan 8 Gezi Direnişçisi gencin polis tarafından öldürülmesinin esas sorumlusu tutulan, son aylarda ortaya çıkan ses kayıtları ile birlikte başta kendisi olmak üzere aile fertlerinin de pek çok yolsuzluk olayına karışan ve son olarak da youtube ve twitter’i yasaklayan Erdoğan ile ilgili olarak “Erdoğan’ın vizyonuna ihtiyacımız var’ dedi.

Kıbrıs sorunun çözümünde Erdoğan’a umut bağlayan Erk, kendi ülkesinde baskı, şiddet ve sansürü yaygınlaştıran Erdoğan’ın  Kıbrıs sorununu çözmek istediğini savunarak “Erdoğan’ın vizyonuna ihtiyacımız var” diye konuştu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), Kıbrıs’ta çözüm ve barış umudunu kendi halkına savaş açan ve eli kanlı bir diktatörlük kurma yolunda ilerleyen AKP ve  Recep Tayyip Erdoğan’a bağlıyor. CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Recep Tayyip Erdoğan’ın çözüm vizyonuna sahip olduğunu ve Kıbrıs sorununun çözülmesi için çaba göstereceğine inandığını söyledi.

Türkiye’de yüz binlerce insanın katıldığı eylemlerde Erdoğan için ‘Hırsız Var, Katil Var’ sloganları atılmakta, özellikle Gezi Direnişi’nden sonra Avrupa ve Dünya basını Erdoğan’ı vizyonundan dolayı aylardır yerden yere vurmakta.

Erdoğan daha fazla savaş dedi…

Yerel seçimlerin sonuçlarının daha belli olmadan Erdoğan, ailesiyle birlikte çıktığı balkon konuşmasında daha fazla kutuplaştırıcı söylemlerde bulunarak, daha fazla çatışma, ayrışma, operasyon ve savaş vaadi vermişti.

Sosyal Medyadan:

Celal Özkızan: Gencecik insanların katledilmesinin emrini verdiğini açıkça söyleyen Erdoğan’ın, “barış konusundaki vizyonuna” ihtiyacımız varmış. CTP’li arkadaşlar, partinizi bu gibi insanların yönetiyor olması sızlatmıyor mu vicdanınızı ?

Kamil İpciler: ulan kutlay…

Abdullah Korkmazhan: Saymakla bitmeyecek yolsuzluk, hırsızlık, şiddet ve cinayete rağmen hala “Erdoğan’ın vizyonuna ihtiyacımız var” diyenler var! Bardon!

Serdar Durukan: 🙂 ulan vizyonuna ihtiyacımız var dediği adam kendine bile savaş açacak nerdeyse, bu da çıkmış o vizyona ihtiyacımız var diye açıklama yapar… çöp bir adam, çöp bir parti…

Ali Kişmir: 8 ay önce “geçici Hükümet” döneminde Kutlay Erk, “dışişleri bakanlığına ilk kez komünist bir bakan oturuyor” demişti…

8 ay sonra CTP-DP Hükümeti döneminde ise Kutlay Erk, “Erdoğan’ın vizyonuna ihtiyacımız var” diyor…

Yani 8 ay önce komünist, 8 ay sonra muhafazakar!..

Bunlar Ankara’ya yaranmak için ne yapacaklarını şu anda şaşırmış durumdalar…

Gözde Gayde: Bunun ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu pardon?

Tijen Zeybek: vizyon vizyon, nedir vizyon? televizyon olmasa bari. kibris meselesinin cözümü için uzunkurabiyehirsiz adamīn vizyonuna ihiyaç var deyen ayakkabī kutusunda para istiyor demektir. adayi satsak anca… beter böcek harejeti

 

 

 

 

47 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply