CTP Genel Başkanı Erhürman: “Ekonomik Protokol Büyük Ölçüde Dörtlü Hükümet Döneminde Yapılan Hazırlıklara Dayanıyor”

CTP tarafından yapılan açıklamaya göre CTP Gençlik Örgütü 17. Olağanüstü Kurultay’ını gerçekleştirdi. KTAMS salonunda gerçekleşen kurultaya eski Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da katıldı.

Erhürman, kurultay sırasında yaptığı konuşmada toplumda büyük bir infiale neden olan ekonomik protokole de değindi. Eski başbakan Erhürman, protokolün büyük ölçüde dörtlü hükümet döneminde yapılan hazırlıklara dayandığını ancak önemli farklılıklar içerdiğini de iddia etti. Erhürman, ortaya çıkan bu farklılıkların ülkede toplu sözleşme düzenini alt üst etme ve kurumlarla ilgili belirsizlikler yaratma potansiyeli taşıdığını söyledi.

Protokol gündeme geldiği günden beridir, muğlak açıklamalarla hem TC’yi hoş tutup protokolü olumlayan hem de halkın haklı tepkisini manipüle edip kısmi eleştiriler yapan CTP; böylece bir belirsiz açıklama daha yapmış oldu.

Kendilerinin hazırladığı protokol ile aynı olan maddelerin hangileri olduğunu ve farklı olan maddelerin hangileri olduğunu ısrarla ifade etmeyen CTP yetkilileri, hem nalına hem mıhına vurarak yeniden hükümet koltuklarına oturmanın fırsatını kollamaya devam ediyorlar.

0 Paylaşımlar