CTP’nin Tufan’ı “Yeni kktc” için Kopmuş

İngiltere’de ziyarette bulunan CTPli Başbakan Erhürman, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler’e yaptığı sermaye birikimi çağrısı ile “yeni bir kktc mümkün” dedi.

Erhürman, yaptığı açıklamada, yeni bir kktc için atılması gereken adımlara da değindi. kktc’nin geri kalmışlığı için sosyal ve ekonomik kalkınmanın gerekliliğini vurgulayan Erhürman, bunun için de sermaye birikimi gerektiğini belirtti. İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin hem maddi hem beşeri sermaye açısından güçlü olduğunu söyleyen Erhürman, “Kıbrıs’taki gücümüzle bunu birleştirelim ve kendi ülkemize bu yatırımı yönlendirelim. Buda yeni bir kktc anlamına gelir çünkü bir sürü eksiğimizi bununla tamamlayıp çok daha hızlı adım atıp hamle yapabiliriz” dedi. Başbakanın açıklamaları akıllara “Erhürman federasyon karşıtı mı ?” sorusunu getirdi.

“Yeni kktc” savunucusu Tufan Erhürman, ara bölgede gerçekleştirilen federal çözüm panelinde KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’in, Kıbrıs’ın kuzeyinde oluşturulan TC’nin alt yönetimi kktc’ye ilişkin tespitlerinin tümünü reddetmişti.

62 Paylaşımlar