Cumhurbaşkanı Akıncı’nın İnisiyatifiyle Corona Virüsü Salgınına Karşı İki Toplumlu Sağlık Komitesi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptığı açıklamayla, Corona Virüs salgınına karşı İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin kurulması önerisini Nikos Anastasiadis’in kabul ettiğini duyurdu.

Komite, 3 Şubat Pazartesi günü saat 18.00’de ara bölgedeki Ledra Palace Hotel’de toplanacak. Toplantıya Akıncı ve Anastasiadis de katılacak.

Açıklama şöyle:

Dünya Sağlık Örgütü’nün Corona Virüs salgınını acil önlem alınması gereken bir konu olarak ilan etmesi ve durumun ciddiyetini göz önünde bulundurarak Sayın Anastasiadis’i telefonla arayıp görüştüm; her iki tarafta ilgili bakanlıkların aldığı tedbirlere ek olarak, sınır tanımayan bu salgına karşı alınması gereken ortak önlemler konusunda birlikte hareket etmeyi ve İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin bu amaca yönelik acilen toplanmasını önerdim.

Sayın Anastasiadis’in önerimize olumlu yaklaşması üzerine İki Toplumlu Teknik Komiteler Eş Başkanı Meltem Onurkan Samani’yi, İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin Kıbrıslı Türk üyelerinin gerekli hazırlık çalışmalarını ivedilikle başlatmaları için görevlendirdim. 

İki Toplumlu Sağlık Komitesinin 3 Şubat Pazartesi günü saat 18.00’de bu amaçla ara bölgedeki Ledra Palace Hotel’de toplanması ve saat 19.00’da iki lider olarak toplantıya bizim de katılmamız hususunda mutabık kaldık.

705 Paylaşımlar