Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 6 Aylığına Erteleniyor

Kıbrıs Postası’nın haberine göre; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesi için yapılan toplantı sonrası açıklama yapan Meclis Başkanı Uluçay, seçimlerin 6 ay ertelenmesini uygun bulduklarını açıkladı.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhurbaşkanlığı’nda Nisan’daki seçimin ertelenmesine yönelik düzenlenen toplantı sonrası açıklama yaparak, seçimin 6 ay ertelenmesini uygun bulduklarını belirtti.

Bu çerçevede hukuken nasıl bir çalışma yapacaklarını değerlendireceklerini işaret eden Uluçay, “Esas hedef; içinde bulunduğumuz koşulların, sağlık açısından hassasiyeti yerine getirebilmek adına ortak bir çalışma takvimi çerçevesinde bu tedbirlerin sonuç vermesini umuyoruz” dedi. Bununla ilgili çalışmayı, önümüzdeki günlerde Meclis’te değerlendireceklerini aktaran Meclis Başkanı, “Salgın hastalığın yayılmasını önlemek adına çalışmalarımızın olumlu sonuç vereceğini göreceğiz. Bunun için alınan tedbirlere hepimizin uyması gerekir” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Postası gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat’ın sürecin nasıl işleyeceği yönündeki sorusu üzerine konuşan Uluçay, şunları söyledi: “Bunanla ilgili kısa zamanda karar üretmek için bir çalışma öngördük. Hangisi daha kısa süre içerisinde bitecekse onu yapacağız. Bu konuda Meclis’te bir karar üretilmesi gerekiyor, konuyla ilgili çalışmalarımızı yapacağız ve böyle bir karar çıkmış olacak”

20 Paylaşımlar