Devlet Hastanesinde Yangın Faciası: 2 Kişi Öldü!

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde bugün sabah saatlerinde çıkan yangın nedeniyle tahliye edilen iki hasta tahliye edildikleri özel bir hastanede yaşamlarını yitirdi.

Lefkoşa Devlet Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi ve Anjiyo bölümünde bu sabah 06.00 sularında muhtemelen oksijen tüpünün patlaması sonucu çıkan yangın sonrasında tahliye edilen iki hasta özel bir hastanede yaşamlarını yitirdi.

Yeterli Sedye Yok!

Hastanede bulunan bazı kişiler de yangından etkilenirken, hastanenin bu tip bir duruma ne kadar hazırlıksız olduğu görüldü. Tahliye işlemleri sırasında yeterli sedyenin de olmadığının görüldüğü gelen bilgiler arasında.

Yoğun bakım servisinde yatılı tedavi gören 74 yaşındaki Asım Uyguroğlu ve 62 yaşındaki Erdoğan Kalaycılar yaşamını yitirdi.

Kablolar Isındı, Yangın Çıktı

Başbakan Ersin Tatar, aldığı bilgiye göre bugün sabah devlet hastanesinde anjiyo bölümünde kabloların ısınmasından dolayı yangın çıktığını ve hastanenin dumanla dolduğunu ifade ederek, bundan dolayı hastaların tahliye edildiğini kaydetti. 

İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi irtibat Halinde

Kıbrıslı Elen lider Anastasiadis, hastanede yaşanan yangın felaketi sonrası Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı aradı ve derin üzüntülerini iletti. Anastasiadis her türlü yardıma hazır olduklarını da ifade ederken, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin bu konuyla ilgili yangının başlamasının ardından diyalog içinde olduğunu belirterek, ihtiyaç olması durumunda gerekli irtibatın kurulacağını belirtti.