Dörtyol Spor Kulübü Yönetimi Provokasyon Peşinde!

Faşist ELAM’ın geçen hafta gerçekleştirdiği bayrak yakma eyleminden sonra planlı bir şekilde tansiyonu germeye çalışan kuzeydeki faşistler provokatif girişimlerini sürdürüyor.

Bunun son örneklerinden birini de Dörtyol Spor Kulübü (DSK) yönetimi deneme peşinde. Birinci Lig’de bu hafta Girne Halkevi (GHE) kulübü ile karşılaşacak olan Dörtyol Spor Kulübü, kalecesi Kıbrıslı Elen olan GHE ile oynanacak maçta bayrak provokasyonu yapmak niyetinde.

Yenidüzen’de yer alan habere göre; DSK yönetimi GHE başkanını arayarak tüm futbolcuların maça TC ve kktc bayrakları ile çıkmasını ve İstiklal Marşı okunmasını teklif etmiş, bu öneri GHE Başkanı Veli Esendağlı tarafından reddedilince konu federasyonun gündemine taşınmış.

Haberde yer alan bilgiye göre, maça başbakan ve TC Elçisi’ni de davet eden DSK yönetimi, teklifleri Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından uygun bulunmayınca tüm tribünü bayraklarla donatacaklarını duyurdu.

DSK Asbaşkanı Murat Çalışkan GHE takımında Kıbrıs Elen bir futbolcunun oynadığından haberleri olmadığını iddia etse de, bu maçın bilinçli bir şekilde ve milliyetçiliği yükseltmek amacıyla seçildiği çok açık.

Öte yandan Yenidüzen’in haberinde GHE Başkanı Veli Esendağlı’nın bu olayla ilgili, “Kimsenin bayrak yakanlara aferin dediği yok ama böyle bir olay yaşanırsa benim futbolcumun can güvenliği kalmaz. Ben kuzeyde ve güneyde oyuncumun can güvenliğini düşünmek zorundayım” dediği bildirildi.

64 Paylaşımlar