Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi, Meclis Önünde Basın Açıklaması Düzenliyor

Hayvan haklarına duyarlı pek çok örgüt ve kişiden oluşan, Baraka olarak da bileşeni olduğumuz Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde Meclis önünde toplanarak bir basın açıklaması ve eylem gerçekleştirecek.

“Hayvan Refahı Yasası İyileştirilsin” talebinin ön plana alındığı eylem, çalışan kişilerin öğlen tatilinde katılabilmesi amacıyla 13.00’de başlayacak ve 13.15’te basına açıklama yapılarak 13.30’da son bulacak. Eyleme, tüm hayvan severler ile iki veya dört ayaklı dostlar davet edildi.

Sokak hayvanlarının, doğal yaşamda var olmaya çalışan hayvan türlerinin ve tüm canlıların haklarının hatırlatılacağı basın açıklamasında, hareketin hazırladığı, TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli tarafından Meclis’e sunulmuş olan ve Meclis’te oybirliği ile ivediliği kabul edilen Hayvan Refahı (Değişiklik) Yasası’nın neler içerdiği de basın ve kamuoyuyla paylaşılacak.

Hareketten yapılan açıklamada, “Hayvan sever halkımızın ve basın emekçilerinin ilgisi ve katılımı özlenir” ifadelerine yer verildi.

11 Paylaşımlar