Elye’de Kadına Şiddet ve Tecavüz

Son zamanlarda artarak yaşanmaya devam eden kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. 28 Nisan günü M.Z. isimli kadına tecavüz eden ve olayın görüntü ve ses kayıtlarını yaymakla tehdit eden ve kadının vücudunda sigara söndüren T.A. 5 Mayıs Cumartesi akşamı kadını kendini aldattığı gerekçesiyle darp etti.

Kıbrıs’tan Emine Uysal’ın haberine göre: Yaşanan şiddet olayının ardından “Cinse saldırı”, “Ciddi darp”, “Şiddet tehditi” suçlamalarıyla tutuklanan T.A. dün Omorfo’daki Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Çiğdem Güzeller’in huzurunda görüşülen davada savcı İbrahim Ruso Müfettiş Muavini Hasan Gökyay’ı tanık olarak diletti. Gökyay, T.A.’nın 28 Nisan’da M.Z. isimli kadına darp tehditi ile tecavüz ettiğini söyledi ve zanlının olayın görüntü ve ses kayıtlarını kaydederek kadını bu kayıtları yaymakla da tehdit ettiğini belirtti. Müfettiş muavini T.A.’nın kadının vücudundan üç kez sigara söndürdüğünü belirtti. T.A.’nın, 5 Mayıs Cumartesi günü kendisini aldattığı gerekçesiyle kadını elleri ve kollarıyla darp etmesinin ardından olayların açığa çıktığını belirten Gökyay, T.A.’nın kadının kolunda üç kez sigara söndürdüğü de söyledi.

T.A.’nın cep telefonu ve laptopuna el konulduğu ifade eden müfettiş muavini T.A.’nın gönüllü olarak verdiği ifadenin teyit edilmesi gerektiğini belirterek, T.A.’nın üç gün tutukluluğunu talep etti.

Davanın savcısı İbrahim Ruso da T.A.’nın işkence suçu işlediğine vurgu yaparak yine üç gün tutukluluk talep etti. Yargıç Güzeller ise kadına şiddetin son dönemlere yaygılaşan bir suç olduğunun altını çizerek, zanlının üç gn tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kıbrıs)

19 Paylaşımlar