Emeğin Partisinin(!) Geldiği Son Nokta: “Bunu Atmam Lazım ki Diğer İşçilere Gözdağı Olsun”

Geçtiğimiz hafta Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin talimatıyla işten durdurulan, 10 yıldır Gönyeli Belediyesi adına geçici olarak çalışan Savaş Gencer, Gönyeli Belediye binası önünde eylem başlattı.

Ne oldu?

Geçtiğimiz hafta Cumartesi akşamı saat 19.00 sularında yol kenarında çalışan işçiler, yorulduklarını belirterek paydos istedi. Bunun üzerine amirini arayan Savaş Gencer, amirinin talimatı üzerine paydos edebileceklerini diğer işçilere iletti.

Paydos ettikleri sırada arabasıyla işçilerin yanına gelen Benli, işçilerin kaytardıklarını iddia ederek içlerinden biri Savaş Gencer olan iki emekçiyi işten durdurdu.

Gencer: “Paydos Edebileceğimizi Amirimiz Söyledi… 10 Yıldır Bu Belediye İçin Çalışıyorum, Burada İş Kazası Geçirdim, Belimde Platin Takılı” 

Bugün Gönyeli Belediye binası önünde yağmurun altında oturma eylemi başlatan Gencer, 10 yıldır Gönyeli Belediyesi’nde geçici işçi olarak çalıştığını, 2009 yılında belediye için çalışırken vidanjörden düşerek yaşadığı iş kazası sonrası beline platin takıldığını ifade etti.

“Beni tanıyan herkes işimden memnundur. Bir çok insan da işe geri alınmam gerektiğini Benli’ye söyledi ama nafile…” diyen Gencer, geçmişte bir çok işçinin sebepsiz yere işten durdurulduğunu belirtti. Gencer, buna bir yerde son verilmesi gerektiğini, bu yüzden Pazartesi gününe kadar Gönyeli Belediyesi önünde eylemde olacağını, eğer bir adım atılmazsa eylemini Meclis önüne taşıyacağını ifade etti.

 

Sözde Emeğin Partisinin Belediye Başkanı Benli: “Bunu Atmam Lazım ki Diğerlerine İbret Olsun”

Gencer, “Bunlar kendilerine emeğin partisi diyorlar. Bu da onların belediye başkanıdır… Yazıklar olsun” dedi.

Öte yandan Benli’nin, Gencer’in amirinin talimatıyla paydos ettiğini öğrendikten sonra dahi geri adım atmak istemediği, Gencer’in işe geri alınması gerektiğini savunan belediye meclis üyelerine de “bunu atmam lazım ki diğerlerine gözdağı olsun” dediği öğrenildi.