“EN UZUN KOŞUDA ADALILAR Türkiye Devrimci Mücadelesinde Kıbrıslı Türkler” Kitabı Mağusa’da Tanıtılacak

 “En Uzun Koşuda Adalılar Türkiye Devrimci Mücadelesinde Kıbrıslı Türkler” isimli söyleşi kitabı Lefkoşa’dan sonra Mağusa’da da okurlarla buluşuyor. 9 Ekim Çarşamba  akşamı 19.00’da başlayacak olan etkinlik, Kaleiçi’nde, Bandabuliya karşısındaki Mağusa Khora Kitabevi’nde gerçekleşecek.

Ali Şahin’in söyleşi gerçekleştirdiği, 1967-1981 yılları arasında Türkiye’de öğrenci olarak bulunan ve çeşitli sol hareketlerde aktif olan kişiler de etkinlikte konuşma yaparak mücadele anılarından bahsedecekler.

Turgut Afşaroğlu’nun önsözünü yazdığı kitapta Türkiye’ye gidiş sırasıyla Ali Fegan, Ahmet Ömer, Özkan Yıkıcı, Ferdi Sabit Soyer, Özkan Varoğlu, Pembe Afşaroğlu, Ayşe İpçiler ve Enver Bıldır’ın öğrencilik yıllarında Türkiye’de yaşadıkları ve Kıbrıs’taki mücadele anıları yer alıyor. Döneme ait fotoğraflar, görseller ve belgelerle de desteklenen eser, önemli bir sözlü tarih çalışması olarak okurlara sunuluyor. Kitap, Lefkoşa, Mağusa ve Omorfo Khora Kitabevlerinden ve tüm kitapçılardan temin edilebilir.

14 Paylaşımlar