Ercan’da İşkence Eden Polis, Daha Önce Bir Aileyi de Trafikte Tehdit Etti

Orhan Orsen isimli bir vatandaş facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Ercan’da bir kişiye işkence uygulayan Gürşah Üregül ismindeki polisin daha önce de kendilerini trafikte taciz ettiğini belirtti.

Orsen, Ercan’da işkence uygulayan polisin  daha önce motosikletli bir grup ile birlikte kendisi ve ailesini trafikte  tehdit ve taciz ettiği görüntüleri paylaştı.

Üregül hakkında hukuki süreç de başlattıklarını belirten Orsen, davanın ileriye götürülmediğini  ifade etti.

İşte o paylaşım ve görüntüler:

Paylaştığımız görüntüde de görebileceğiniz gibi iki yıldır bu hususla ilgili hukuk mücadelesi vermiş olmamıza rağmen , Polis Memuru Gürşah Üregül ve arkadaşları hakkında herhangi bir işlem gerçekleştirilmemiştir.

Bu konuda KKTC Devletinin yetkililerinden yardım talep etmemize rağmen maalesef hiçbir şekilde girişim yapılmamış ve bu şahısın ve arkadaşlarının yargılanması gerçekleşmemiştir.

Bu şahsın yani Gülşah Üregül’ün Polis Memuru olduğunu plakasız Motosikletiyle birlikte bizi taciz ettiğini İlgili makamlara defalarca şikayet etmiş olmamıza rağmen maalesef hiçbir şekilde bir gelişme yaşanmamış, bu şahıs yargılanmamış ve disipline da sevk edilmeyip polis ve savcılık tarafından korunmuştur.

Bu olayın gerçekleşmesinde daha önceden önlem alınmış olunsaydı, KKTC’yi itibarsızlaştıran Ercan Havalimanındaki çirkin olayın gerçekleşmesi mümkün olmayacaktı. Bu olayın gerçekleşmesinde de sessiz kalarak taraf tutan tüm devlet yetkilileri sorumludur.

Derhal bu şahsın polislikle ilgili görevine son verilmesi ve ilgili makamlardan aleyhine ceza davalarının açılmasını yeniden taleb ediyoruz.

2 Paylaşımlar