Erdoğan’a Kıbrıs’tan Telgraf Var: “FAŞİZM STOP”

Bugün öğlen saatlerinde Telefon Dairesi önünde bir araya gelen Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Baraka aktivistleri, TC Cumhurbaşkanlığı’na “FAŞİZM. STOP” mesajını içeren bir telgraf gönderdi.

Türkiye halklarının faşizme karşı onurlu direnişi ile dayanışma amacıyla düzenlenen eylemin sonrasında, Baraka Kültür Merkezi aktivisti Münür Rahvancıoğlu açıklamalarda bulundu.

Rahvancıoğlu, Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Baraka olarak TC Cumhurbaşkanlığı’na, Tayyip Erdoğan’a”FAŞİZM STOP” içeriğiyle mesajı kısa ve öz olan bir telgraf gönderdiklerini belirtti.

Rahvancıoğlu, Türkiye’de 6 milyondan fazla insanın oyları ile seçilmiş milletvekillerinin gözaltına alınıp tutuklandığı, Cumhuriyet’in tarihi ile yaşıt gazetelere el konma girişimlerinin yürürlükte olduğu, TV kanallarına, her türlü yayın ve demokratik kanala müdahalelerin olduğu bir ortamda, açık faşizm koşullarının giderek belirginleşmekte olduğunu kaydetti. Rahvancıoğlu gerçekleştirdikleri eylem ile, faşizme karşı direnen Türkiye halklarının yanında olduklarını bir kez daha yinelemek istediklerini ifade etti.

14908232_10154637865672086_5089431022663056598_n telgraf-belge

 

326 Paylaşımlar