Erhürman, Sermayenin İşçileri Hedef Göstermesi Konusunda Açıklama Yaptı: Hiçbir Şey Söylemedi!

Ana muhalefet partisi CTP’nin Genel Başkanı Tufan Erhürman, çalışanlarla patronları aynı kefeye koydu.

Vergisini ödemeyen, kaçak işçi çalıştıran, işçisinin sigortasını düşük maaş üzerinden yatıran iş insanı da gördük, işini yapmayan, hatta işe gitmeyen memur da.

éHer birimiz önerilerimizi mensup olduğumuz zümreden başlayarak yapmalıyız ki fedakarlık hep “öteki”nden beklenmesin.” diyen Erhürman konuya ilişkin herhangi somut bir içerik ortaya koymadı.

Sermaye örgütlerinin kamu emekçilerini hedef gösterdiği şu günlerde Erhürman’ın açıklaması şöyle:

Vergisini ödemeyen, kaçak işçi çalıştıran, işçisinin sigortasını düşük maaş üzerinden yatıran iş insanı da gördük, işini yapmayan, hatta işe gitmeyen memur da. En büyük sorunlarımızdan biri (istisnalar saklı kalmak kaydıyla) her zümrenin kendisininkini tamamen ak gösterirken, bütün sıkıntıların “öteki”nden kaynaklandığını iddia etmesi.

Ve tabii daha büyük sıkıntı, bu sorunlara çözüm üretecek doğru yönetim tarzını benimsemiş ve aynı zamanda istikrarlı bir görev süresine sahip hükumetler oluşturmakta yaşadığımız güçlük. Evet, daha önce de söyledik: Bu süreçten ancak kıt kaynakları adil biçimde paylaşarak çıkabiliriz. Bunun için de her birimiz önerilerimizi mensup olduğumuz zümreden başlayarak yapmalıyız ki fedakarlık hep “öteki”nden beklenmesin.

Ve tabii hükumet… 11 aydır özel sektör emekçisiyle kamu emekçisinin birbirine kırdırıldığı yeter. Cesaret gösterip inisiyatif almak gerekir. Hem birlik bütünlük çağrısı yapıp, hem de böl ve yönet taktiği uygularsanız olacağı bu!!!

https://www.facebook.com/erhurman/posts/2934182133522637