“Falyalı son beş yılda TC’ye kaç defa giriş yaptı, kimlerle görüştü?”

HDP’li Beştaş, Sedat Peker’in dile getirdiği iddiaları Meclis Genel Kurulu’nda sordu. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş Meclis Genel Kurulu’nda konuştu. Falyalı iddialarına da değinen Beştaş, Halil Falyalı’nın son 5 yılda Türkiye’ye kaç defa giriş yaptığını ve kimlerle görüştüğünü sordu.

Beştaş’ın ilgili açıklamaları şöyle:

“Bir yıl önce Panama’da son durağı Mersin olan 616 paket kokain yakalanmıştır. Mersin’deki alıcı firmanın sahibi kimdir? Bunu biliyor musunuz ya da ortaya çıkarmayı düşünüyor musunuz?  Kolombiya Savunma Bakanı açıklama yaptı ya  bu sizin için hiçbir değer ifade etmiyor mu? Bu bir suç ihbarı değil mi?  Uluslararası kara para aklama ve uyuşturucu trafiğinden ötürü ABD’de araması olan Halil Falyalı son beş yılda Türkiye’ye kaç defa giriş yapmıştır, kimlerle görüşmüştür?

Korkut Eken ve Mehmet Ağar neden hâlâ ifadeye çağrılmadı?  İş insanı Ahmet Hamoğlu 90’lı yıllarda ölüm listesinden çıkmak için Korkut Eken’e 20 bin dolar verdiğini doğruladı, kendisi açıkladı, bu konuda soruşturma başlatılacak mıdır? Ölüm listesinden çıkabilen veya çıkamayan kaç kişi vardır, kimlerdir? Bahsedilen ölüm listesi kimler tarafından hazırlandı?  Soylu Habertürk’e gittiğinde 30 kişi kapıda bekliyordu, bunu da sormuş olalım. Onlara ceza kestiniz mi? Sokağa çıkma yasağı vardı.”