Faşistler Düğünlere Dadandı!

(ADL Özel)

Kıbrıs’ta barış mücadelesi yükseldikçe faşist ve milliyetçi çevrelerin paniği de günden güne artıyor. Milliyetçi söylemlerin halkta bulduğu karşılığın her geçen gün azaldığı bu günlerde faşistler düğünlere dadanarak propaganda yapmaya çalışıyorlar

Lefkoşa’da düğünlere giden kalabalığı fırsat bilen faşistler, park yerlerinde arabaların sileceklerine Kıbrıs’ta ayrılıkçılığı savunan bildiriler bırakıyorlar.

Dün gece yaşanan olayda, Kıbrıs Türk’ü için Güvenlik, Özgürlük, Huzur ve Barış Hareketi adına Barış Kartalı imzalı bildiriler vatandaşların arabalarına bırakıldı.

Kıbrıslı Elenlere karşı düşmanca bir dil ile müzakere sürecinin eleştirildiği, iki halkın barış içinde yaşayamayacağı iddia edilen bildiride, Mustafa Akıncı’ya yönelik tehditvari cümleler de dikkat çekiyor.

Faşist bildirinin tamamı şöyle (Yazım hataları faşistlere aittir):

“Sevgili Yurttaşlar!

Anavatanımızı bu en sıkıntılı döneminde Kıbrıs görüşmeleri hızlanarak devam ettiriliyor. Rumların iştahı kabardıkça kabarıyor. Hiçbir dönemde bu kadar ilerleme sağlanmadığı övünülerek söylenmektedir.

Ne yazık ki hafızasını ve aklını bir yerlerde bırakan Ak inci diyorki doksan güne bu iş olurmuş. İbretle ve üzüntüyle izliyoruz.

Biz Türkler gerçekten ahmakmıyız?

Kendimizi mahvetmeye bu kadar heveslimiyiz?

Ortak devlet yönetmeye kalkmanın bedeli ne olacak düşünebiliyormuyuz?

Yediden yetmişe Türk düşmanlığı ile bezenmiş Dünyadaki ulusal varlığımıza düşman olanlarla dillendirilen barış ve güvenlik içinde nasıl yaşayacağız?

Bir zamanlar komutan çizmeyi aştı demişti de boyunun ölçüsünü almıştı.

Şimdi ise çizmeyi kendisinin aştığını hatırlatmak isteriz.

Bu işler belediye başkanlığı dönemindeki rümların pisliğinin bize akıtılmasına benzemez. Gönlünden geçenler için değil Türklük için masada dik durmasını yada yarım kalan tatiline devam etmesini tavsiye ederiz.

Kıbrıs Türkü için Güvenlik, özgürlük, huzur ve Barış Hareketi adına BARIŞ KARTALI”  

173 Paylaşımlar