FAŞİSTLER ETNİK ÇATIŞMA PEŞİNDE, HÜKÜMET UYUYOR MU?

Made with Repix (http://repix.it)

[ADL ÖZEL]

Daha dün Elam’ın gerçekleştirdiği nefret dolu saldırı ile sarsılan adamız, bugün ise faşistlerin birbirlerinden beslendiklerini doğrularcasına, adamızın kuzeyinden benzer bir faşist tehdide sahne oldu.

Hasan Kurumanastırlı’nın başını çektiği kendilerini Genç Mücahitler olarak adlandıran bir çevre, sosyal medyada bir etkinlik çağrısı yaparak etnik çatışma ortamı yaratmak için çaba gösterdi. “Elamcılarla Hesaplaşma Günü..!!!” başlığı altında duyurusu yapılan bir facebook etkinliği ile 21 Kasım Cumartesi günü için Elam örgütü ara bölgede hesaplaşmaya çağrıldı. Faşistlerin bu duyurudan kısa bir süre sonra çağrılarını sosyal medyadan kaldırdıkları görüldü.

Bilindiği üzere hükümet kanadından CTP-BG Genel Sekreteri Tufan Erhürman sosyal medyada Elam’ın gerçekleştirdiği saldırı üzerine yaptığı açıklamada bugün güneyde işlenen sıradan bir suç değil, bir nefret suçudur. Adanın neresinde olursa olsun bu tür suçları işleyenler ağır biçimde cezalandırılması Kıbrıs’ta barışı tesis etmek için atılabilecek en önemli adımlardan biridir” ifadelerini kullanmıştı.

Açıkça fiziksel saldırı tehdidi içeren, Elam örgütünü ara bölgede hesaplaşmaya çağıran, ada halkları arasında nefret yaratmaya, Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıslı Elenler arasında çatışma yaratmaya dönük bu girişim karşısında hükümetin ve polisin nasıl bir tavır izleyeceği merak konusu.

Made with Repix (http://repix.it)
Made with Repix (http://repix.it)

Made with Repix (http://repix.it)

109 Paylaşımlar