Feministival Omorfo ve Mağusa’daydı

Kadın Eğitimi Kolektifi’nin bu sene 3. kez düzenlediği Feministival dün gece Omorfo ve Mağusa’da devam etti.

Kadın Eğitimi Kolektifinin Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) ile iş birliği içerisinde gercekleştirdiği etkinliğe bilhassa bölge kadınlarının ilgisi büyük oldu. Etkinlğin başında GÜKAD adına Umut Ceylan yaptığı açılış konuşmasında Kadın Eğitimi Kolektifi ile aralarındaki dayanışma ve dostluğa vurgu yaptı. Ardından kolektifin eğitmenlerinden Cansu Nazlı tarafından Muhafazakarlık Kıskacında Kadın isimli sunum yapıldı ve ülkemizde yükselen gericiliğin en çok kadınların özgürlükleri için bir tehdit olduğu ve bununla mücadele edilmesi gerekliliğine vurgu yapıldı. Sunum sonrasında Agora isimli filmin gösterimiyle etkinlik tamamlandı.

Mağusa’da da Feministival devam etti. 

Kadın Eğitimi Kolektifi’nin Mağusa Kadın Merkezi (MAKAMER) işbirliği ile gerçekleştirdiği etkinliğe yoğun katılım oldu. Açılış konuşmasını MAKAMER adına Sıdıka Özdoğan yaptıktan sonra Kadın ve Emek temalı sunum kolektif eğitmenlerinden Nazen Şansal tarafından gerçekleşitirildi. Ardından İki Gün ve Bir Gece isimli filmin gösterimiyle etkinlik tamamlandı.

Feministival 22 Şubat’da tekrar Lefkoşa’ya geliyor. 

22 Şubat Perşembe günü Lefkoşa AKM’de saat 19:00’da konuşmacıları KTÖS Başkanı Emel Tel, KTAMS Kadın Bürosu Başkanı Filiz Tayfun, KTOEÖS Başkanı Selma Eylem olan Örgütlü Kadın Örgütlü Toplum paneli gerçekleştirilecek.

Ardından İşçi Kadına Övgü ( Zehra Kosova Belgeseli ) izletilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Paylaşımlar