Festival Programı Belli Oldu

İşçi Filmleri Festivali Organizasyon Komitesinden yapılan açıklamaya göre, bu yıl “Güvencesizliğe Seyirci Kalma” sloganı ile 7-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin programı belli oldu.

Bu yıl 9’ncusu düzenlenecek olan İşçi Filmleri Festivali’nin programına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Organizasyon komitesinin açıklaması şöyle;

İşçi Filmleri Festivali Organizasyon Komitesi: “Gönülden emek vermenin anlamını bilen, sömürünün her halini tanıyan, koşullar farklı olsa da yürüdükleri yol aynı olan, güvencesiz çalışmanın ne demek olduğunu en iyi bilenlerin festivali başlıyor.”

Sekiz yıldır adamızın kuzey coğrafyasında düzenlenen ve bu yıl dokuzuncu kez perdelerini açacak olan Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali çok yakında başlıyor.

“Güvencesizliğe Seyirci Kalma” sloganı ile şehirleri dolaşacak olan festival 7-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Artık Lefkoşa dışında da gösterimler yapan festival, Girne, Mağusa, Lisi (Akdoğan), Omorfo (Güzelyurt) ve Lefke’de de izleyiciler, emekçiler ile buluşacak.

Çeşitli konulardan filmleri içeren festivalin Lefkoşa gösterimlerine bu yıl da Gönyeli Belediyesi ev sahipliği yaparken, çocuk izleyiciler ile Arabahmet Kültürevinde buluşulacak.

Anlatılan senin hikayendir

Her yıl adanın her yanından örgütlerin ve festival gönüllülerinin katılımı ile organize edilen festival programı belirlendi. Festivale yine herkesin hikayesi var. Ekmeğini kazandığı işyeri için direnen emekçi, büyük firmaların ağında balık olarak yaşamaya çalışan bir ülke dolusu insan, hemen her evde karşılaştığımız gündelikçi, en temel yaşam hakkı olan suya ulaşım hakkı için ya da sırf kadın olduğundan sömürülemeyeceğini anlatmak için haykıran, kavgaya tutuşan binlerce insan. Hepsi de sizi kendi hikayelerini dinlemeye çağırıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gönülden katkılarını sunan karikatürist Serhan Gazioğlu’nun el emeği çizimleri de, festival görsellerimizde canlanıyor. Festival gönüllüsü dostlarımız tanıtım videoları için çalışmalarını sürdüyor.

FESTİVALİ DÜZENLEYEN SENDİKA VE ÖRGÜTLER

Akdoğan Fikir Sanat Atölyesi (AFSA), Alevi Kültür Merkezi, Baraka Kültür Merkezi, Biyologlar Derneği, BASIN-SEN, BES, ÇAĞ-SEN, DAÜ BİR-SEN, DAÜ-SEN, DEV-İŞ, EL-SEN, GÜÇ-SEN, GÜKAD, Kıbrıs Pir Sultan, KOOP-SEN, KTAMS, KTMMOB, KTOEÖS, KTÖS, KTTB, TEL-SEN, TIP-İŞ, Festival gönüllüleri.

DESTEKLEYENLER

Radyo Mayıs, Radyo Sim

Tamamen gönüllü emekle hazırlanan afiş ve festival tanıtım videoları pek yakında sitemizde, sosyal medyada ve radyo/ tv reklamlarında sizlerle buluşacaktır.