Garantörde gazetecilere yönelik fiziki saldırılar devam ediyor

Türkiye’de Gazeteci Levent Gültekin saldırıya uğradı.

.Canlı yayına katılmak için gittiği Halk TV yakınında linç edildiHalk TV’nin Bakırköy’deki binasının önünde 25 kişilik grubun saldırısına uğrayan Gültekin, saldırının ayrıntılarını canlı yayında anlatacağını söyledi.

AKP’yi desteklemeyen gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılar hız kesmeden devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri de Halk TV’de yayınlanan İki Yorum programının yorumcularından Levent Gültekin oldu.

Kanal binasının önünde dün kalabalık bir grubun yumruklu ve tekmeli saldırısına uğrayan Gültekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ellerimle kafamı ve yüzümü korumaya aldığım için parmaklarım kırılmış onun dışında çok şükür iyim. Yani anlayacağınız dün akşamki İki Yorum’u kırık parmakla yapmışım” dedi.

Saldırganların kim oldukları henüz bilinmezken, saldırıyla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı bildirilmişti.

Gazeteci Levent Gültekin, T24 yazarı gazeteci Murat Sabuncu ile birlikte yaptıkları “İki Yorum” programına katılmak üzere gittiği Halk TV’nin Bakırköy’deki merkez binası önünde yaklaşık 25 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.Grup tarafından tekme ve yumruklarla darp edilen Gültekin, vücudunun ve yüzünün çeşitli yerlerinden aldığı darbelerle yaralandı.Programı iptal etmeyen Gültekin’in canlı yayında saldırıyı anlatacağı bildirildi. Gültekin, konuya ilişkin Twitter’da paylaştığı mesajında “25 kişilik bir eşkiya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyim birazdan programda anlatacağım.” dedi.

Gültekin canlı yayında saldırının detayları hakkında şunları söyledi:

Geçen haftaki konuşmamın ardından sosyal medyadan ciddi tehditler aldım, bu tehditlerden dolayı biraz tedirgindim. Bakırköy meydanında kanala doğru yürüdüğümde iki kişiyle göz göze geldim. Bunlar beni takip etmeye başladılar bir süre sonra da saldırdılar.Ben konuşmamda kimseye küfür etmedim. Kimseye hakaret etmedim. Ülkeye daha iyi olsun diye konuştum. Kavga ile her şeyin üstesinden geleceğini sanan böyle bir lümpen takım örneği daha yok. 25 kişinin aynı anda tek bir kişiye saldırması yiğitlik değil korkaklıktır. Bu sadece benim başıma gelen bir şey değil ama Türkiye’nin içinde bulunduğu durum açısından zor. Kimsenin can güvenliği yok.