Genel Sekreter Rahvancıoğlu: Karantinasız Tüm Girişlere Hayır!

Bağımsızlık Yolu Partisi Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, karantinasız girişlere devam kararında ısrar eden hükümeti sert bir dille uyardı.

Siz kumarhane sahiplerine üç kuruşa satılacaksınız diye, oturup ölmeyi bekleyecek, giderek derinleşen ekonomik kaosu seyredecek değiliz! Derhal karantinasız girişler durdurulmalı, kara, deniz ve hava noktalarında etkin sağlık önlemleri geliştirilmelidir…

Rahvancıoğlu, “Bu bedel ne için? Büyük oteller ile kumarhaneler müşteri bulabilsin diye! Ülkeye hiçbir faydası olmayan, kendi vergilerini ve işletme harçalarını bile ödemeyen, işçilerinin çoğunu kapının önüne koyan bir avuç asalak mafya müsveddesi kâr etsin diye bu halkı bir can pazarına soktunuz!” ifadelerine yer verdi.

HÜKÜMETE SON UYARI: BU HALKIN TERSİ PİSTİR!

Bir günde 19 pozitif vaka… Olmayan pandemi hastanemiz, yetersiz ekipmanımız ve öğlen yemeği bile vermeye tenezzül etmediğimiz bir avuç sağlık personelimizle göğüslememiz beklenen ciddi bir sürecin ortasındayız…Bu bedel ne için? Büyük oteller ile kumarhaneler müşteri bulabilsin diye! Ülkeye hiçbir faydası olmayan, kendi vergilerini ve işletme harçalarını bile ödemeyen, işçilerinin çoğunu kapının önüne koyan bir avuç asalak mafya müsveddesi kâr etsin diye bu halkı bir can pazarına soktunuz!Onlar kâr edecek diye bu ülkenin küçük işletmeleri; barlar, cafeler, spor salonları, restorantlar verdikleri hizmetleri kısıtlamak zorunda kalıyor. Onlar kâr edecek diye zaten göçmüş durumdaki yerel ekonomi daha da derine batıyor. Onlar kâr edecek diye okullar açılamıyor. Onlar kâr edecek diye ülke insanına hizmet veremeyecek durumdaki sağlık sisteminin son eforu ithal hastalara ayrılıyor!Üstelik karantina uygulamasına direndiğiniz her gün ile vakalar içerde yayılıyor. Ali Pilli daha bugün, “evlerinde olması gereken ama bulunamayan on kişi tespit ettik” derken, hala karantinasız girişlerin neden kaldırılmadığını kimse açıklayamıyor! Siz kumarhane sahiplerine üç kuruşa satılacaksınız diye, oturup ölmeyi bekleyecek, giderek derinleşen ekonomik kaosu seyredecek değiliz! Derhal karantinasız girişler durdurulmalı, kara, deniz ve hava noktalarında etkin sağlık önlemleri geliştirilmelidir…Bu halk yumuşak huylu olabilir ama tersi pistir, çiftesi serttir! Bizim ödeyeceğimiz bir bedelin faturası sizin için daha ağır olur, yol yakınken aklınızı başınıza alın, karantinasız girişleri durdurun!#KarantinasızTÜMGİRİŞLEREHayır!

391 Paylaşımlar