Gerici Faşistler Mamma İçin Birbirine Girdi

2017 yılında cemiyete ait Jaguar marka lüks araç ile ilgili gündeme getirerek gelirlerini sorguladığımız Türk İslam Kültür Cemiyeti’nin yüksek bütçesi(!) gerici faşistlerin birbirine girmesine neden oldu.

27 Temmuz Cumartesi gerçekleştirilen gerici ve rantçı topluluğun genel kurulunda yaşanan olaylar sonrası mevcut yönetim ve destekçileri salonu terk ederken, diğer grup genel kurulu tamamlayarak yeni bir yönetim seçti.

Biri Yeni Yönetimi, Diğeri Seçimin Geçersiz Olduğunu Duyurdu

Olaylı genel kurul sonrası yönetimi ele geçirdiğini savunan bir grup basına “genel kurulun gerçekleştiğini, Mustafa Hançerli’nin başkanlığa getirildiğini“ duyurarak yeni yönetim kurulunu açıkladı.

Mehmet Kortmaz başkanlığındaki mevcut yönetim ise yaptığı duyurularda “üye olmayan kişilerin çıkardığı olaylar sonucu genel kurulun iptal edildiği, seçildiği açıklanan yeni yönetimin yok hükmünde olduğunu” ilan etti.

Kuklalar Birbirine Girdi, Elçilik Gerildi

Gerici ve rantçı yapılanmanın başkanı Mehmet Kortmaz’ın imzasını taşıyan duyurularda bahsedilen “üye olmadığı halde genel kurulda olay çıkaran” şahsın, ülkemizin bir diğer faşist yapılanması MDP’nin başkanı Buray Büsküvütçü olduğu öğrenildi.

Konuk sıfatıyla bulunduğu genel kurulda yaşanan gerginlik sonrası Büsküvütçü ise Türk İslam Kültür Cemiyeti yönetim kurulu üyelerinden Erman Çitim’i hedef alan açıklamalarda bulundu.

Büsküvütçü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ve ülkemizde tetikçilik amacıyla yayın yapan Hakikat Gazetesi gibi yayın organlarına verdiği demeçlerde Türk İslam Kültür Cemiyeti asli üyesi Erman Çitim için  “Düne kadar fetö elebaşının elini öpmek için Pensilvanya’ya gittiğini övünerek söyleyen Erman ÇİTİM isimli bu şahıs, her yerde T.C Devleti’nin özel yetkilisi olduğunu, MİT personeli olduğunu, Ankara’dan özel görevli olduğunu, T.C Lefkoşa Büyükelçiliği görevlisi olduğunu iddia ederek yalan söylemektedir.
Vatandaşlarımızı bu konuda uyanık olamaya çağırıyorum.  Erman ÇİTİM denilen bu şahıs Devlet görevlisi falan değildir. Bu şahsın yalanlarına inanarak mağdur olan vatandaşlarımız en yakın polis karakollarına giderek şikayetçi olsunlar ve haklarını arasınlar.” İfadelerini kullandı.

Yaşanan olaylar sonrası mevcut yönetim 3 Ağustos Cumartesi bir genel kurul daha gerçekleştirerek yeniden seçildiğini duyurdu.

AKP’nin kuklaları arasında yaşanan gerginliği çözmeye çalıştığı, TC Elçiliğinin ise yaşanan gerilimde isminin zikredilmesinden ciddi rahatsızlık duyduğu öğrenildi.