Girne Belediyesi Hangi Hesabın Peşinde? – Kamil İpçiler

Bir köpeğin Girne Belediyesi tarafından, şiddet gördüğü eve ve kendisine zulüm eden insana geri verildiği haberlerini okuduk dün…

Basın, Girne Belediyesi’ne konu ile ilgili ulaşmış ve görüş almaya çalışmış..

“Köpeğine eziyet ettiği kayıt altına alınmış olan ve komşuları başta olmak üzere herkesin de bunu bildiği, sizin de daha önce bu sebeple ondan aldığınız köpeği, aynı kişiye neden geri verdiniz?”

Böyle bir soru sorulmuş Girne Belediyesi’ne… Ne yanıt vermiş belediye?

“Köpeği bakması için verdiğimiz, 3 gün sonra istediğimizde bize geri vermeyen Altın Patiler’den hesap soracağız” denmiş belediye yetkililerince…

Daha düne kadar “belediye ile yaptıkları işbirliği ve katkılardan ötürü” teşekkür belgeleri takdim ettiğiniz derneğe hesap soracaksınız demek..

Peki, hadi diyelim ki Altın Patiler Derneği’ni bu toplum yanlış tanımış.

Bunlar hayvansever değil hayvan düşmanı, kedilere yuva gibi gösterip aslında kapan yapıyorlar, sokak köpeklerine mama değil zehir veriyor. Bu kötü insanlardan köpeği alıp, sizin bakmanız gerekmez miydi?

Hayır Girne Belediyesi!

Kadının arkası sağlam çıktı diye, önce “eziyete uğruyor” diyerek aldığınız köpeği, 3 gün sonra geri vermek istediniz. Köpeği sizden de korumaya çalışanlara ise hesap soracağınızı söylüyorsunuz.

Girne Belediyesi’ne soruyorum; nasıl bir hesap peşindesiniz?

“Köpeğe artık biz bakacağız” deyip koruyucu aileden geri aldıktan 1 gün sonra işkenceci sahibine geri verdiğiniz için, esas sizden hesap sorulacak.

Tabii ki bu işte sorumluluğu olan belediye yetkilileri günün sonunda malesef ki yırtacak, ülkemizde bu işler böyle.. Ancak hayvanseverlere savaş açmak, sokak hayvanları sorununun bu denli fazla olduğu şehirlerde bir belediye başkanına fena patlar, o kesin.

Anlaşılıyor ki Nidai Bey emeklilik planlarına başlamalı, bizler ise hayvanların eşya/mal statüsünde olmadığı, hakları olan canlılar olarak muamele göreceği günlerin gelmesi için mücadeleye devam etmeliyiz.

Kamil İpçiler
Baraka Aktivisti

204 Paylaşımlar