Girne İnisiyatifi Garava’dan Sonra Çatalköy’de

ADL Özel

Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde yapılmak istenen değişikliklere karşı çıkışla oluşan ve bir çok örgütün bileşeni olduğu Girne İnisiyatifi köy ziyaretlerine dün akşam Garava’da(Alsancak) başladı

Bildirge İmzaya Açıldı

Saat 18.30’da Garava kahveler önünde düzenlenen toplantıda inisiyatif temsilcileri ile bölge halkı fikir alışverişinde bulundular. İnisiyatife destek veren örgütlerle birlikte hazırlanan dört maddelik Planlı Kentler Bildirgesi de imzaya açıldı.

Sıra Çatalköy’de

Köy ziyaretleri kapsamında planlanan ikinci toplantı ise bu akşam saat 19.00’da Çatalköy’de gerçekleştirilecek. Çatalköy ÇADER binasında düzenlenecek toplantıda da görüş alışverişinde bulunularak Çatalköy’de yaşayan insanlardan imza kampanyasına destek istenecek.

KIYED’den Bildirgeye Tam Destek

Öte yandan yine dün akşam Kıbrıs İş İnsanları, Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği ile görüşen inisiyatif, sosyal medya hesabı aracılığıyla KIYED’in Girne İnisiyatifi tarafından hazırlanan dört maddelik Planlı Kentler Bildirgesi’ne tam destek verdiğini ve imza kampanyasına da aktif destek vereceğini açıkladı.

Halk Meclisi 4. Kez Toplanıyor

 Kararlarını Girne Barış Parkı’nda kurulan HALK MECLİSİ’NDE alan Girne İnisiyatifi; “26 Ağustos Cuma günü saat 18.30’da Girne Barış Parkı’nda dördüncü HALK MECLİSİ toplantımız gerçekleştirilecektir. Bölge toplantıları sonrasında durum değerlendirmesi yapacağımız toplantıya ilgi duyan herkes davetlidir.” şeklinde açıklama yaparak, halkı meclise katılmaya davet etti.

 

27 Paylaşımlar