Girne İnisiyatifi Köylere Gidiyor

 Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde yapılmak istenen değişikliklere karşı çıkışla oluşan ve bir çok örgütün bileşeni olduğu Girne İnisiyatifi köy ziyaretlerine başlıyor

Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde yapılmak istenen değişikliklere karşı mücadele eden Girne İnisiyatifi, köy ziyaretlerine başlıyor.

Salı Günü Alsancak Ziyareti

Girne İnsiyatifi’nden verilen bilgiye göre, emirnamede yapılmak istenen değişikliklerle ilgili bilgi vermek ve bölgede yaşayan insanların konuya ilişkin düşüncelerini almak amacıyla gerçekleştirilecek ziyaretlerin ilki 23 Ağustos Salı günü Alsancak’a yapılacak. Saat 18.30’da Alsancak kahveler önünde düzenlenecek toplantıda inisiyatif temsilcileri ile bölge halkı fikir alışverişinde bulunacak, inisiyatife destek veren örgütlerle birlikte hazırlanan dört maddelik Planlı Kentler Bildirgesi de imzaya açılacak.

Çarşamba Günü Çatalköy Ziyareti

Köy ziyaretleri kapsamında planlanan ikinci toplantı ise 24 Ağustos Çarşamba günü saat 19.00’da Çatalköy’de gerçekleştirilecek. Çatalköy ÇADER binasında düzenlenecek toplantıda da görüş alışverişinde bulunularak Çatalköy’de yaşayan insanlardan imza kampanyasına destek istenecek. Açıklamaya göre, köy ziyaretleri yanında Girne İnisiyatifi’nin halk meclisi adını verdiği toplantılar da devam ediyor. Girne Barış Parkı’nda, herkesin fikirlerini özgür bir şekilde ifade ettiği ve tüm kararların demokratik katılımcı bir yöntemle alındığı halk meclisi, köy ziyaretlerinin ardından yeniden toplanarak durum değerlendirmesi yapacak ve imza kampanyası çerçevesinde atılması gereken adımlar şekillendirilecek.

KTMMOB Ziyareti

Bu arada Girne İnisiyatifi bugün saat 16.00’da Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ni (KTMMOB) ziyaret ederek, birlikten süreçle ilgili destek isteyecek. Basına açık bir şekilde gerçekleştirilecek olan toplantı Lefkoşa’daki KTMMOB Merkezi’nde yapılacak.

0 Paylaşımlar