Girne Vatandaş İnisiyatifi Toplanıyor

2007 Girne 2. Bölge Kapsamlı Emirnamesi’nde Şehir Planlama Dairesi tarafından yapılmak istenen değişikliklere karşı “Girne Vatandaş İnisiyatifi” oluşturuldu
2007 Girne 2. Bölge Kapsamlı Emirnamesi’nde Şehir Planlama Dairesi tarafından yapılmak istenen değişikliklere karşı oluşturulan inisiyatife; Bağımsızlık Yolu da dahil olmak üzere bazı siyasi partiler, dernekler ve demokratik kitle örgütleri de katılacağını açıkladı.
3 Ağustos tarihinde, İmar Yasası’na göre planlama makamı olan Şehir Planlama Dairesi’nin yaptığı çağrıyla toplantıya katılan halk; toplantının sessiz sedasız yapılmak istendiği gerekçesiyle tepki koymuştu. Karşı çıkışın üzerine toplantı ertelenmiş ve daha büyük bir salonda gerçekleşecek olan ve halkın daha etkin katılım gösterebileceği yeni bir toplantı çağrısı yapılmıştı.

Girne Barış Parkı’nda Toplantı

Bu akşam saat 18:30’da Girne Barış Parkı’nda, Girne Vatandaş İnisiyatifi hem örgüt temsilcilerinin katılacağı hem de Girneli yurttaşların katılımına açık olan toplantıyı düzenleniyor.

Girne Vatandaş İnisiyatifi isimli Facebook sayfasında yapılan toplantı çağrısında: “ Girne sevdalılarına açık davet: Bugün saat 18:30’da Girne Barış Parkı’nda emirname değişikliği ile ilgili HALK MECLİSİ gerçekleştirilecektir. Girneyi seven, kentine sahip çıkan herkes davetlimizdir.” denildi.

43 Paylaşımlar