Gönyeli Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Erk’ten Bisiklet Yollarına Eleştiri

Gönyeli Belediye bağımsız başkan adayı Mustafa Erk, Gönyeli Belediyesi Bulvarı’ndaki bisiklet yollarını eleştirdi.

Bağımsız aday Mustafa Erk belediye meclisi olduğu dönemde bu proje onaylanırken kendisinin de arasında olduğu olumsuz oy kullanan üyelere rağmen projenin bir oy farkla onaylandığını ifade etti. Erk, söz konusu projeyle ilgili Benli’den üç kez brifing talebinde bulunduklarını ama bu talebin Benli tarafından dikkate alınmadığının altını çizdi.

Gönyeli Belediye Bulvarı’ndaki yolun bisiklet yolları nedeniyle daraltıldığını söyleyen Erk, bu durumun halkın emniyeti ve kullanımı açısında tehlikeli olduğunu da belirtti. Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye “Halk bu yolun daralması konusunda hemfikir mi? Neden parke taşı? Park yeri neresi olacak, ambulans, polis kaza durumunda geçiş nasıl olacak?” sorularını sorduğunu ve Benli’nin de buna karşılık “Tüm dünyada böyledir” dediğini ifade etti.

Söz konusu projenin Benli tarafından “yaptım” demek için hayata geçirildiğini ifade eden Erk, seçilmesi halinde revize projeyi hayata geçirdiğini dile getirdi. Erk, şimdiki haliyle bisiklet yolunun arabalar tarafından yola girerken, çıkarken, kapıları açarken ve park ederek ihlal edildiğini vurguladı.

Bağımsız Aday Mustafa Erk, bisiklet yolu projesinin doğrusunun nasıl olması gerektiğini de kamuoyu ile paylaştı ve seçilmesi halinde projeyi revize edeceğini söyledi.

17 Paylaşımlar