Gönyeli Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Mustafa Erk Benli’nin Yaptırdığı Araştırmaya Tepki Gösterdi: “Adaylığım Redborder’in Dengesini Kaydırdı”

Gönyeli’de bağımsız belediye başkan adayı olan Mustafa Erk, Ahmet Benli’nin Redborder Araştırma Şirketi’nin Gönyeli’deki yerel seçimlerle ilgili yaptığı 24 Nisan tarihinde yani Mustafa Erk’in adaylığının resmi olarak açıklanmadığı sırada sonuçlanan araştırma sonrası açıklama yaptı.

Mustafa Erk, yerel yönetim için aday olacağını, Ahmet Benli’ye hem dört sene öncesinden hem de gündem sürecinde bizzat belirtmiş olmasına rağmen, söz konusu anketlerde kendisinin yer almamasını ve Benli’nin buna dair yapmış olduğu açıklamasını yetersiz buldu.

Mustafa Erk’in yaptığı açıklama şöyle:

“Ahmet Benli, aday olduğumu bizzat biliyor olmasına rağmen, yapılan araştırmada adaylığımızı yok saydı. Benli’nin gerekçe olarak da, adaylığımın resmi olarak açıklanmamış olduğunu dile getirmesi bu anlamda yetersiz bir açıklamadır. Kaldı ki Redborder Araştırma Şirketinin bu anketleri nasıl yaptığı ve bu anket sonuçlarının meşruluğu hala bilinmiyor. Redborder Araştırma Şirketi’nin yürüttüğü anket araştırmalarının nasıl yapıldığı hala bilinemiyor. Söz konusu anket göz önünde bulundurulurken; anket yönteminin ne olduğu, anket ölçeğinin nasıl belirlendiği, kaç günde tamamlanmış olduğu, bu süreç boyunca kaç anketörün çalışmakta olduğu, çalışanların uzman anketörlerden mi yoksa bu alanda deneyimsiz çeşitli çalışanlardan mı oluştuğu, Gönyeli nüfusunun yüzde kaçına ulaşıldığı gibi daha da bir çok sorunun cevapsız kaldığının altı çizilmelidir. Tüm bu sorulara yanıt veremeyen araştırmaların da meşru olmadığı aşikardır. İlgili mercilerden açıklama yapılarak araştırmanın aydınlığa kavuşması beklenmektedir.
Böylesi hiçbir yasal kimliği olmayan bir anketin yapılmasının nedeni algı operasyonundan başka nedir?
Biz Gönyeli dostumuz dedik ve bu yola dostlarımızla çıktık.Sözümüzün sonuna kadar arkasındayız, herkesle tek tek bütünleşmeye sorun, dert ve çözüm önerilerini dinlemeye hazırız. Siyasetçi algı operasyonu yapar, dost kendi algılarını, halkı anlayıp daha iyi ifade edebilecek şekilde geliştirir.
Ada genelinde yapılan tüm bu algı operasyonlarına karşıt olarak; halkımız yerel seçimlerin, ülkemiz yönetimindeki büyük rolünü bir o kadar daha farkına varmış olacak ki birlik içerisinde omuz omuza hareket edildiğini sadece Gönyeli’de değil ülkemizin birçok bölgesinde görüyoruz. Başta Gönyeli’mizin gençlerini ve ardından sivil toplumun da büyük desteğini arkamıza alarak yaptığımız birçok mahalle ziyaretlerinde olumlu ve gelecek için umut vaadeden dönütler alıyoruz.
Gönyelili var olan düzenden bıkmış durumda ve artık bunu dile getirmekten çekinmiyor.
Halkımız yapılan algı operasyonuna aldanmayarak, tepkisini sandıkta gösterecek. Gönyeli’nin çok kültürlü yapısı göz önünde bulundurularak yönetilmesi; her bireyin eşit koşullara sahip olması bakımından önemlidir. Her kesimden dostlar ile bir araya gelerek daha şimdiden, aynı yolu birlikte yürüdüğümüz çeşitliliklerimizle zenginleştik. Gönyeli’nin tüm renklerini kucaklayan DOST BELEDİYECİLİK anlayışı içinde hareket edeceğiz.
Gönyeli Belediyesi tekrardan halkın,
biz ise halkın sadece sözcüsü olacağız.
Gönyeli bizim, biz Gönyeli’nin dostuyuz.
Biz dostuz.”

37 Paylaşımlar