Gönyeli’de Kadına Şiddet: Serbest Bırakıldı!

Kadına şiddet olayları sürüyor.

15 Şubat 2021 tarihinde, saat 21.20 sıralarında  Gönyeli’de, F.S, boşanma aşamasındaki karısı ile telefonda konuşan kız arkadaşını ciddi şekilde darp etmekle suçlanıyor.

Şikayet üzerine tutuklanan zanlı F.S. “Ciddi darp” suçlaması ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

F.S. ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Mahkeme zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması, seyahat belgelerine el konulması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 3 bin TL nakdi teminat ödemesi ve kktc vatandaşı iki kefilin 70’er bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile serbest bırakılmasına emir verdi.

Bağımsızlık Yolu: Teminat Şartları Ağırlaştırılmalı

Bağımsızlık Yolu daha önce yazılı bir açıklama yaparak, kadına yönelik şiddet suçlarında teminat şartlarının ağırlaştırılması gerektiğini vurgulamıştı.

Açıklamada “Kadına yönelik şiddet, sadece hukuksal değil; sosyal ve politik bir sorun olduğundan salt yasal düzenlemelerle çözülemeyeceğini ve bu sorundan kurtulmanın politik bir mücadele gerektirdiğini vurgularken Meclisin ivedi şekilde kadına yönelik şiddet suçlarında teminat koşullarını ağırlaştırıcı düzenlemeler yapması talebini Bağımsızlık Yolu Hukuk Komitesi olarak yükseltiyoruz.” ifadelerine yer verilmişti.

6 Paylaşımlar