Hala Sultan İlahiyat Koleji Sayfasından Gerici Paylaşım: “Kâfirlerin Adetlerini Uygulayan Müslümanlara Ne Yapmalı?”

Kurdelesini CTP’li Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun kestiği Hala Sultan İlahiyat Koleji ülkemizdeki varlık sebebini gözler önüne sermeye devam ediyor.

Türkiye’de gericiliğin yayılmasıyla yeni yıl öncesi yaşanan gerilimler ülkemizde de ilk filizlerini veriyor.

Hala Sultan İlahiyat Koleji isimli Facebook sayfasının yaptığı paylaşımda, “Kafirlerin noel kutlamalarına ortak olan müslümanların cenazesinin kılınıp kılınamayacağı” tartışmaya açıldı.

Sayfadan “İmanları olmasına rağmen “kâfirlerin adetlerini uygulayan ve onların dini günlerine saygı gösteren Müslümanların” cenazelerinin kılınması gerekir, bu günkü uygulamaya bakılarak onların kafirlerle bir tutulmamaları gerekir. Nihayetinde ebedî azaptan da kurtulmaları ümit edilmelidir” ifadelerinin yer aldığı paylaşım tepki çekti.

Ülkemizdeki İlahiyat Koleji benzeri yapıların hakimiyet kurduğu Türkiye’de ise son yıllarda yeni yıl kutlamaları yapan çok sayıda kişi ve iş yeri hedef gösterilmiş, “noel baba” kostümüyle ekmek parası kazanmaya çalışan kişiler dahi darp edilmişti.

Tüm bunlar yaşanırken ülkemizde bir de Girne’de İmam Hatip açılacak olması, gericiliğe karşı mücadele edilmesi zorunluluğunu önümüze koyuyor.

İşte o paylaşım:

700 Paylaşımlar