HP Hazine Katkısı Üzerinden Reklam Yapıyor

Bir yıldır hükümette olmasına, derelerin ıslahı konusunda yükümlü olan Kaymakamlıkların kendi bakanlığı olan İçişleri Bakanlığına bağlı olmasına ve derelerde hiçbir düzenleme yapılmamasına rağmen Halkın Partisi, hazineden aldığı katkı payının 100,000 TL’lik kısmını  sel felaketinden etkilenenlere bağış yaptığını reklam ederek duyurdu.

Partinin yaptığı bağışı  basında ve sosyal medyada yoğun şekilde paylaşması, yine sosyal medyada  “Hazineden aldığı katkıyı reklam edercesine bağışlıyor” ve “Bağış yapmak yerine 1 yıldır icraat yapsalardı” şeklinde tepkilere yol açtı.

Halkın Partisi’nin hükümette bulunduğu 1 yıllık sürede özellikle Girne bölgesindeki derelerin denize akışını engelleyen yasa dışı inşaatlar yıkılmış olması halinde HP’nin hazineden aldığı katkıdan yaptığı bu 100,000 TL’lik bağışa da gerek kalmayacaktı.

Partinin açıklaması şöyle:

Halkın Partisi Parti Meclisi ülkemizde son yaşanan sel felaketinden zarar görenlere yardım için Vakıflar İdaresi tarafından düzenlenen bağış kampanyasına 100 bin TL yardım yapma kararı almıştır.

Bu dayanışmayı ihtiyaç duyulacak diğer alanlarda gelecek yıl da devam ettireceğiz.

0 Paylaşımlar