HTKS: “Özelleştirme Sevdalısı YDP, Etnik Ayrımcılıkla Prim Elde Etmeye Çalışıyor”

HTKS, Ercan’ın özelleştirilerek takan edildiği açıklamasının ardından YDP tarafından etnik temelde saldırıya uğradığını ifade eden bir basın açıklaması yaptı.
Açıklamada; “Etnik köken temelinde bir örgütlenmesi bulunan bu partinin, Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere sürekli olarak önüne geleni yabancı düşmanlığı ile suçlaması, ezberde başka bir söylem bulunmamasından kaynaklanmaktadır.” denildi.
Açıklama şöyle:

Ercan Havalimanı’ndaki gerçeklerin kamuoyu ile paylaşılmasının ardından rahatsız olan özelleştirme sevdalıları ve onların temsilciliklerinden biri olan Yeniden Doğuş Partisi, sendikamıza saldırmayı kendine görev bilmiştir.

Etnik köken temelinde bir örgütlenmesi bulunan bu partinin, Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere sürekli olarak önüne geleni yabancı düşmanlığı ile suçlaması, ezberde başka bir söylem bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Sermayeye hizmet etmekten başka hiçbir görevi olmayan YDP’nin bu doğrultuda araç olarak da Türkiyeli – Kıbrıslı ayrımcılığını diline dolayarak, emekçi göçmen vatandaşlarımız arasında prim elde etmeye çalıştığını üzülerek takip ediyoruz.

Önce hukukuna saygı duymak ve toplumumuzun kendi malı üzerinde her zaman ilk olarak  söz hakkı bulunduğunu idrak etmek gerekir. Aksi halde bu tarz çıkışlar sadece patronlardan “Aferin” almaktan öteye geçmez. Ercan özelleştirmesinin sonuçları ortadadır takdir Kıbrıs Türk toplumunundur.