Hükümetlere Rağmen Devlet Hastanesinde Başarılı 2. Kalp Nakli

Lefkoşa  Devlet Hastanesi’nde 2. kalp nakli nakli operasyonu başarıyla gerçekleştirildi.

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen operasyon Kardiyovasküler Cerrahi Ameliyathanesi’nde Türkiye’den gelen ekip ile  birlikte gerçekleştirildi.

Dr. Hasan Birtan, Dr. Ozan Emiroğlu, KVC ameliyathane ekibi ve Türkiye’den gelen ekip ile gerçekleştirilen ameliyatın başarılı geçtiği belirtildi. Beyin ölümü gerçekleşmiş bir hastadan alınarak gerçekleştirilen nakil işlemi 6 saate yakın sürdü.

Gelmiş geçmiş hükümetlerin  yok saymasına, personel istihdamı yapmamasına ve alt yapıyı geliştirmek için hatırı sayılır kaynak ayırmamasına rağmen Lefkoşa Devlet Hastahanesi’nde  2 kişiye böbrek nakli operasyonu başarıyla gerçekleştirildi.

Mevcut personelin elindeki kısıtlı imkanlarla büyük bir özveri ile çalışarak gösterdiği bu başarı, hükümetlerin sermayeden değil halktan yana bir politika izlemesi halinde devlet hastanelerinin halkı özel hastanelerin insafından kurtarabileceğini de gösteriyor.

Devlet hastanelerinde alt yapı ve personel eksikliğinden kaynaklı bir çok sorun olduğu da bir yanda dururken bunların çözümü ise hükümetlerin halktan yana atacağı adımlar.

91 Paylaşımlar