İmamlara Kadro İçin Münhal: Geçici Kadroda Çalışanların Hepsi İçin Kadro Açılacak mı?

Halkın yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlerin her geçen gün kötüleştiği ve sermayeye para kazandıracak hale sokulduğu bir ortamda  Vakıflar İdaresi, Din İşleri Başkanlığı’nın ihtiyaçlarını karşılamak adına 152 kişilik din görevlisi münhali açtığını duyurdu.

Tüm Geçiciler İçin Hassasiyet Gösterilecek mi?

Özellikle okul ve hastanelerdeki eksik kadrolar taşeron firmalardan hizmet alımı ile doldurulup çalışanlar güvencesiz çalışma koşullarına mahkum ediliyor; öğretmen, hemşire, polis, memur yetersizlikleri için münhal açılmıyorken imamların kadrolanması için açılan münhal dikkat çekti.

İmamların kadrolanması için açılan bu münhalın kamuda geçisi statüde çalışan diğer emekçiler için de mi açılacağı ise meçhul.

Sınava münhal sayısından fazla katılım olduğu takdirde hali hazırda görev yapan ve sınavda başarılı olamayacak görevlilerin ise akıbetinin ne olacağı merak konusu. Bu olası durum  “Sınavı geçemeyecek olanlar göreve devam ettirilip kadro şişkinliği mi yaratılacak yoksa görevlerine son mu verilecek?” sorusunu akıllara getiriyor.