İnsan Ticareti ve Seks Köleliği için Facebook’ta Sponsorlu Reklam: “50 TL Özel İndirim”

Kıbrıs’ın kuzeyinde insan ticareti ve seks köleliği yaptırıyor olmakla bilinen gece kulüpleri, sosyal medyada sponsorlu reklam yapmaya başladı.

 

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre; ismi verilmeyen bir gecekulübü daha geniş kitlelere ulaşmak için son dönemde yaygınlaşan Facebook’taki sponsorlu içerik özelliğini kullanmaya başladı.

 

Utanmazlığın Reklamı: “Kalitenin Tek Adresi: 50 TL Özel İndirim”

Bahsi geçen gece kulübü Facebook üzerinden rezervasyon yapılması halinde müşterilerine “50TL özel indirim” yapacağını sosyal medya hesabından “Kalitenin tek adresi” sloganıyla duyurdu.

(Kıbrıs Gazetesi)

 

 

Kıbrıs’ın kuzeyinde insan ticareti ve seks köleliği yaptıran bu işletmeler, Gece Kulüpleri Yasası’yla devlet tarafından korunuyor.

 

2016 İnsan Ticareti Raporu: “Kıbrıs’ın Kuzeyı İnsan Ticaretinde Dokunulmaz Bölge Olmaya Devam Ediyor”

2016’da yayınlanan Dünya İnsan Ticareti Raporu Kıbrıs’ın kuzeyinde yasalarla korunan gece kulüplerinde zorla seks işçiliği yaptırıldığını açıkladı. Raporda Gece Kulüplerinin ödediği yüksek vergiler (yılda yaklaşık 20 ile 30 milyon türk lirası) nedeniyle insan ticareti ve seks köleliğini ortadan kaldırmak için gereken siyasi iradenin sağlanamadığı da belirtildi.

34 Paylaşımlar