“İşbirlikçi UBP, İki Yüzlü CTP”

TEL-SEN Başkanı Tamay Soysan, UBP’nin işbirlikçi tavrının şaşırtmadığını ancak CTP’nin bu konudaki söylemleri ve eylemleri göz önüne alındığında iki yüzlülük yaptığını söyledi.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre;

ÖZELLEŞTİRMELERE KARŞI SENDİKANIN DAİMİ KARŞI DURUŞU

Soysan, özelleştirmelere karşı sendikanın her daim bir karşı duruşu olduğunu belirtti. “2016-2018 mali protokolün içerisinde Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesi ile ilgili maddeler olduğunu duymuştuk. Biz de buna her zaman karşı duruşumuzu sergilemiştik. Zaten Ulusal Birlik Partisi hiç bir zaman karşı çıkmamıştır. Ne özelleştirmelere ne de Türkiye’den dayatılan paketlere. Ama Cumhuriyetçi Türk Partisi bu konuda iki yüzlü davranmıştır” dedi.

“PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİYOR”

Halkın parasının toplanarak sermayeye peşkeş çekilmek istendiğine değinen Soysan, “Telekomünikasyon dairesinin ortadan kaldırılmasına izin vermemeliyiz. Kamu özel ortaklığından bahsediliyor, yeniden yapılandırılacakmış. Bu söylemlerin altı tamamen boştur. Bizim çözüm önerimiz de ortadadır” dedi. Bügün ortalama 1 milyardan fazla paranın döndüğü bir yapının ortada durmasından söz eden Soysan bu kazançtan aslan payını alanın yine GSM şirketleri olduğunu ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

“İKİ YÜZLÜ DAVRANANLARLA İLİŞKİLERİMİZİ YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ”

“Biz en sert biçimde karşı duruşumuzu göstereceğiz, Sayın Talat’ın her fırsatta Telekomünikasyon dairesini kötülemesi kabul edilemez. Bu anlamda hem CTP’yi hem de özelleştirmeler konusunda daha önce birlikte yürüdüğümüz fakat şimdi iki yüzlü davranarak destek çıkan her kuruluş ile olan ilişkilerimizi yeniden değerlendireceğiz” diyen Soysan, gereken tepkiyi göstermekten çekinmeyeceklerini söyleyerek eylem sinyalleri verdi.

19 Paylaşımlar